| Daniela_9201 a întrebat:

As vrea foarte mult sa joc handbal. Ce parere aveti despre liceele sportive? E asa cum se spune, ca ori sport, ori carte?

P. S: As vrea sa ma inscriu la un club de hanblad din Craiova. Va rog frumos ajutati-ma, daca stiti ceva

fundita!

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Te stoarce de puteri la sportiv. Adica sunt zile ( depinde de liceu) in care ai toata ziua sport. adica vreo 6-7 ore de sport incontinuu. ( binemeritatele 10 minute pauza la fiecare 50 de minute.) Dar la un liceu sportiv nu e ca la ora de sport ( alergam si noi ca sa zicem ca am facut sport) NU! Alergi si toata ziua! E aiurea. POti sa faci un liceu. normal care te poate ajuta in viitor, iar handbal sa faci la un club daca iti place asa de mult. In plus te poti baga in echipa de handbal a liceului(te interesezi daca exissta asa ceva). Un liceu sportiv.nu se merita! Mai ales daca, dupa nickname, esti fata. A big NO big grin
Asta e parerea mea si a multora, mai ales care-s la sportiv. E prea greu, pentru nimic. Si da, este asa cum se spune. Ori sport, ori cartetongue

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Sincer am o parere proastă despre liceele sportive, adică mai ales când cineva cu note mari se duce acolo mi se pare o pierdere, dar desigur dacă tu consideri că sportul este viitorul tău atunci axează-te pe sport.

| WhiteDove03 a răspuns:

Eu sunt la liceul sportiv dar sunt pe clasa a 7-a.Am facut handbal aprox un an jumatate si m-am lasat din cauza schimbarii profesorului.Am inteles ca bac-ul se da din teoria sportului dar eu nu am de gand sa raman acolo, ma voi duce la bilingva. Sper ca te-am ajutat cu ceva.