| MyName_4993 a întrebat:

As vrea sa devin doctor pentru copii/ familie si stau in bucuresti. Vreau sa merg la liceul iulia hasdeu dar acolo profilele sunt uman -filologie si real- mate info. Conteaza ce profil aleg ca sa devin doctor? Si spuneti-mi ce liceu si profil ar fi potrivit pentru profesia aceasta. Multumesc

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza ce profil alegi, mai ales ca Iulia hasdeu e un liceu bun. Eu ti-as recomanda un profil real, se potriveste mai bine cu ce urmeaza sa faci in facultate.

| jarulitza a răspuns:

Buna, e ok daca mergi la Hasdeu, te bagi la real la engleza intensiv sau vezi ca exista o clasa de stiintele naturii la hasdeu, E-ul. Daca o mai exista, eu cand am terminat acum2 ani era inca.Si apoi dai si u bacul la bio si gataa te inscrii apoi la medicina.Am colege care au facut uman si au dat la medicina, deci e ok.Intereseaza-te la liceu daca mai tin astia clasa aceea de stiintele naturii. Bafta multa