| Welcome.to.my.word a întrebat:

As vrea sa iau lectii de chitara.
Stiu ca trebuie sa practici chitara normala, dupa aia de invata cea electrica.
Ce parere aveti despre cineva care canta la chitara?

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi se pare ceva frumos. Mi-ar placea sa invat si eu intr-o zi. Cu siguranta o voi face. Voi invata sa cant la chitara. Acum insa nu prea am timp de pasiunea asta. Am multe pe cap. Admir persoanele care canta la chitara. De obicei sunt genul de persoane libertine si cu o fire placuta, calda.

| qMisaki a răspuns:

Oamenii care canta la chitara sunt linistitori, calmi, ca si cum ar pluti pe un nor al muzicii. Aceste peroane au o fire calda, si sunt foarte intelepti. Nimic nu ii poate face sa se desparta de aceasta pasiune. Muzica, pentru ei, inseamna foarte mult in viata, si nimic nu ii poate face sa renunte la ea. Nu cred ca iti dai seama ca acele persoane muncesc 5-6 ore pe zi, si ca ei nu se duc sa se distreze sau ceva de genul asta. Ei se axeaza doar pe muzica. Si eu cred ca si tu ar trebui sa practici aceasta pasiune. Stii cum se spune, 99% munca si 1% talent. Nu este greu daca poti sa simti muzica... Sper sa inceci sa iti iei o chitara si, bine inteles, sa iei lectii. Sa nu crezi ca la acesti oameni nu le face placere sa cante, sau ca sunt obigati. Unii, canta doar ca sa devina faimosi. Dar, cantecul suna cel mai frumos la acel care canta din suflet, nu prin obligatie, cum am zis mai sus. Sper ca tu sa nu fii unul dintre aceia. Iti urez mult succes in cantece, si bafta!

| *swper* a răspuns:

Eu o sa cant la chitara :X si ma uit pe youtube cum canta unii oameni...Cred ca o sa iau si lectii happy
Cei care canta la chitara sunt draguti si au gusturi bune dar mai ales cred ca le place muzica foarte mult! Sunt foarte cool big grinhee hee si chitara este cel mai frumos instrument pentru mine tongue

Succes cu chitara electrica!