| costinus3meow a întrebat:

As vrea sa imi fac un jurnal dar mama e foarte bagacioasa si ma enerveaza puteti sa imi spuneti daca pot sa il tin sau sa il ascund stiind faptul ca mama cotrobaie peste tot?
Vreau sa stiu daca jurnalele se gasesc din "ascunzatoare"

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Ai putea scrie jurnalul pe calculator sau pe telefon in format electronic si pune o parola la fisier.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

In afara de toate sfaturile ce le-ai primit, eu sunt de parere ca ar trebui sa discuti si cu mama ta, sa o faci sa inteleaga ca trebuie sa ai intimitatea ta, si sa ti-o respecte.

| William a răspuns:

Poti scrie jurnalul pe calculator, in word. Il poti ascunde mai usor asa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Învață scrierea stenografică, si poți să-l ții, inclusiv, la vedere, că nu va pricepe nimic! big grin
O altă variantă, care nu implică atâta efort, e să-ți cumperi un jurnal cu lăcățel, și poți ascunde cheița! : ))

| AnonymousB a răspuns:

Poti sa iti iei un jurnal cu lacat, si poti sa ii spui mamei tale ca acolo sunt gandurile si sentimentele tale si nu vrei ca nimeni sa stie de ele. Sau il ascunzi unde crezi ca nu umlba deloc(sub pat, pe dulap etc. ) eu scriam pe foi si le ascundeam in ursuletii mei cu plus (cei care aveau fermoar)