| DennySa660 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti ce reprezinta acest,,oftat". Mama cand bea cafea ofteaza des si am observat ca si eu am inceput sa oftez,foarte rar dar oftez, si da beau cafea.Stie careva ce poate sa insemne?

3 răspunsuri:
| Georgy98 a răspuns:

O intrebare care te bantuie din stra mosihappylaughing

| opppa a răspuns:

Clar ofatatul nu vine da la cafea!
E o manifestare a starilor sufletesti.
Cand esti trist sau ai ceva pe suflet, te framanta ceva sau te gandesti intens la ceva apare acest oftat.
Ce e de retinut de aici, dupa parerea mea, e ca oftatul nu are vreo legatura cu cafeaua laughing