| solly a întrebat:

As vrea sa impresionez un baiat dar nu stiu cum. Va rog dati'mi niste idei. Dar nu de genul " fi tu insuti" pentru ca mai vreau sa fac ceva in afara de a ma purta normal. Multumesc la cei care lasa ceva!happy

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Buna,
Iti dau cateva sfaturi care sper ca te vor ajuta sa impresionezi baietii :
*Simtul umorului - o dovada a spiritului viu
Barbatii stiu ca simtul umorului este o dovada de inteligenta, o demonstratie a sigurantei de sine, consecinte imediate ale unui creier bine structurat. O femeie care arata foarte bine, din punct de vedere fizic, poate deveni foarte repede plictisitoare, daca nu are mare lucru de spus, dar o femeie cu spiritul viu si jucaus este oricand o prezenta agreabila, dorita, chiar daca fizic nu este o aparitie de coperta.
*Putina duritate si autoritate
Poate ca exista barbati carora le plac mironositele si femeile cu atitudini de printesa bosumflata. Majoritatea prefera insa femeile care nu se sperie de un gandac si care nu fac din mersul pe pietrele de pe plaja echivalentul unei excursii in jungla amazoniana
*Fii multumita cu felul in care arati
Nu face greseala de a te lamenta in fata iubitului tau cu felul in care arati. Nu te vaita ca ai cinci kilograme mai mult decat ar trebui, nu-i povesti chinurile prin care treci la o sedinta de epilat sau cat de urat miroase vopseaua de par.
*Sa-ti placa lucrurile noi!
Indiferent de varsta si indiferent de buget, barbatii sunt fascinati de tot ce inseamna noutate in domeniul telefoanelor, al calculatoarelor, plasmelor, LCD-urilor, masinilor, DVD-urilor si altele asemenea. Sunt dispusi sa asculte comentarii despre ultimul tip de telefon cu mai mare atentie decat o declaratie de dragoste si sunt mai fascinati de un model nou de masina, care isi etaleaza performantele, decat de o tipa sexy.

Si alte sfaturi la fel de utile :
1. Parfumul specific – dupa care te poate recunoaste si cu ochii inchisi. Se stie ca un parfum isi modifica mirosul atunci cand intra in contact cu pielea fiecarei persoane in parte. De aceea acelasi parfum poate mirosi in mod diferit fiind purtat de doua persoane. Combinatia de parfum cu mirosul specific al pielii tale este un indiciu important pentru el. E necesara o singura adiere de parfum, si iti va deveni un admirator infocat.

2. Mersul - modul in care o femeie se misca este foarte incitant pentru el. Vorbim aici, desigur, de un mers elegant, unduios – dar atat doar cat sa ramana in limita naturalului, intr-un cuvant, un mers feminin. Renunta asadar la mersul in stil "baietos", nu il va atrage in nici un fel; el cauta o femeie si nu un partener de bere.

3. Vocea - majoritatea barbatilor prefera femeile cu o tonalitate mai grava a vocii. Oricum ar fi vocea ta, incearca sa ii dai o nuanta calda, binevoitoare, feminina. O voce ascutita si stridenta il va face sa isi faca o parere proasta despre tine. Doar nu se duce la piata sa vorbeasca cu vanzatoarea de cartofi. Se intalneste cu tine, asa ca fii feminina!
4. Privirea. Poti exprima totul printr-o singura privire si tu stii asta, doar esti femeie. Este o chestiune genetica, de care ar trebui sa profiti. Joaca-te cu el si fa asta doar din privire. Poti exprima atat de multe. Nu ai curaj sa ii spui ca il placi? Nu-i nimic. Nu fii timida si spune-i asta din privire. Va receptiona sigur mesajul si totul va fi mult mai incitant decat folosind niste simple vorbe.

5. O vestimentatie feminina. Asta nu inseamna sa renunti la clasicii blugi, dar incearca sa-i asortezi cu un top sau un tricou feminin. Sau macar niste accesorii de genul acesta. Poti alege un colier, o pereche de cercei care sa se potriveasca cu machiajul sau outfit-ul ales de tine. Barbatii apreciaza foarte mult acest lucru, chiar daca uneori nu recunosc. Se vor simti mandrii sa mearga alaturi de tine pe strada, se vor simti, intr-un cuvant, barbati.

6. Zambetul. Nu neaparat cu gura pana urechi, il va considera fortat si artificial. Un zambet venit exact in momentul potrivit te poate scoate din multe incurcaturi. Iti pune o intrebare si fie nu stii ce sa ii raspunzi, fie vrei sa eviti raspunsul? Nimic mai usor. Raspunde-i printr-un zambet. Va fi fermecat si poate uita si ce te-a intrebat. Nu uita: zambetul este o arma la dispozitia noastra, a femeilor!

7. Spontaneitatea. Un barbat se va simti mai in largul lui langa o femeie spontana decat langa o femeie care isi calculeaza fiecare gest si este foarte stresata de urmatoarea replica pe care o va spune. Da-ti frau liber imaginatiei! Ai chef sa faci o copilarie si ti-e teama ce va zice el? S-ar putea chiar sa ii placa. Barbatilor le place chestia asta la o femeie la nebunie.
8. Initiativa. Vrei sa mergi intr-un anumit loc, dar nu indraznesti sa ii spui? Nu mai astepta. E timpul sa iei si tu hotarari in ceea ce va priveste. Si sigur el va aprecia asta. Altfel risti sa transformi relatia voastra intr-una monotona, in care el decide absolut totul in ceea ce va priveste.

La urmatoarea intalnire, nu ii da nici un indiciu despre locul unde urmati sa mergeti, ci spune-i sa se lase condus in respectia locatie. Alege un loc romantic care sa va placa amandurora. Sigur va fi impresionat!

9. Felul tau deschis de a fi. Esti sociabila si iti faci usor prieteni? Este perfect atunci. Il poti cuceri mult mai usor asa. Comunica, socializeaza si totul va veni de la sine. Chiar daca te consideri o persoana timida, uita de acest aspect. Ai incredere in tine si spune-i direct ceea ce simti.

10. Tu insati! Da, exact, tu insati il poti scoate din minti! Nu ai nevoie decat de putin mai multa incredere in tine, un strop de femnitate, naturalete si curaj. In rest, lasa totul sa vina de la sine! Succes! :-P

9 răspunsuri:
| MihAelA_1847 a răspuns:

Il poti impresiona in multe feluri, dar daca vrei sa "il atragi"incearca sa ii zambesti, sa iti petreci timpul in preajma lui, sa afli ce ii place si sa comunici cu el.Succes!happy

| deel a răspuns:

Fi alaturi de el! afla ce-i place la o fata si ce nu-i place si dupa acea si incearca sa fi pentru el un fel de fata model sau transformate in cel mai bun prieten al lui! dar acum depinde si in ce fel vrei sa-l impresionezi...

| Macriii a răspuns:

Si eu sunt ina aceeasi situatie...

| nufar a răspuns:

Fa ceva anormal, du-te la el si sarutal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii faci pe plac dar nici sa fii catelusa lui ca dupa aceea o sa trateze ca o...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa te dai prin langa el sa il intrebi pe mess iti zic pe mess aidiul meu este teodora_maria2002

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa il impresionez.sau vrei sa iti atraga mai multa atentie, pur si simplu ignoral...atunci el isi va pune in minte faptul ca nu iti pasa de el.va incerca el sa te impresioneze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dac. esti rusinata de el si ti se seaca cuvintele cand il vezi atunci scrie-i msj pur si simplu ceva de jenu buna ce mai faci si dupa incet incet poti afla dac te plc ei dac da succes!

Răspuns utilizator avertizat