| Shamira a întrebat:

Vreau sa stiu cum ma pot lasa de fumat, fumez de 2 ani si nu stiu cum sa ma las.Va rog dati'mi niste idei(sfaturi).happy

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Mama mea a fumat ani de zile... Si tot asa nu putea sa se lase. Pana acum 2 saptamani cred, cand a revenit la serviciu din concediu(lucreaza intr-un spital), iar una dintre doctoritele de acolo este implicata intr-un program anti-fumat si i-a propus si ei sa se bage in chestia asta. Mama a acceptat, pentru ca voia sa se lase de fumat, asa ca a primit niste plasturi Nicorette. Sunt foarte usor de folosit, pur si simplu lipesti plasturele pe piele(el are un anumit continut de nicotina) si nevoia de a fuma dispare. Multe persoane au reusit sa se lase asa. Incearca sa gasesti si tu pe cineva implicat in programul asta, pentru ca e cam scumpa o cutie de plasturi Nicorette din cate am inteles, iar asa le primesti gratis. Eu zic ca merita sa incerci; daca au reusit altii de ce sa nu reusesti si tu?
Multa bafta si tine-ne la curent big grin

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

E la fel ca si cum ai renunta la un prieten cu care ai stat 2 ani. Daca te-ai convins ca nu e bun pentru tin e, renunti si gata. Tergiversarea nu duce la nimic bun.
Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trebuie doar să nu mai fumezi. Să conştientizezi faptul că nu ai nevoie de ţigară, că nu te ajută cu nimic şi să nu vrei să mai fumezi. Poţi să citeşti cartea lui Allen Carr - În sfârşit nefumător, care distruge cam toate miturile despre ţigări, iar apoi depinde doar de tine dacă într-adevăr vrei şi o faci sau nu. Eu am aproximativ un an de când nu mai fumez şi am fumat 7 ani. Succes!

| anad a răspuns:

Singurul, universal si eficient, leac este vointa: iti spui ca nu mai fumezi si chiar nu mai cumperi tigari si nu aprinzi niciuna!

| EUSIATIT a răspuns:

Pai daca te gindesti ca de la 1 ianuarie se fac 10 ron pachetul...atunci renunti ff repede daca nu ai bani...

| Sadiss a răspuns:

2 idei. ori iti iei niste guma in loc de tigara ori pui pe cineva sa iti ascunda tigarile.hee hee Merge aproape de fiecare data.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu gandesti la ce te expui.
Cancer, iti strici pielea.
Daca nu vrei tu cu adevarat, nu poti.