| GeneralR15 a întrebat:

As vrea sa ma angajez undeva in zona Timisoarei si nu prea gasesc. Sunt elev inca si as vrea sa pe perioada verii.Ma ajuta si pe mine cineva cu locuri unde sa caut?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

McDonald, terase de cofetarie, ca-n cele de restaurant nu poti fii primit, ca esti minor si nu au voie sa angajeze sub 18 ani.
Se mai poate pe la gradini de zarzavat sau flori, pe la ferme, pe la pizzarie, pe la vecini sau rude cu treburi marunte pe langa casa.

| GeneralR15 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma intelege gresit, dar teoria o stiu.Ideea ca nu gasesc pe nicaieri astfel de locuri libere. Voiam un site, sau o oferta concreta unde sa caut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeneralR15):

Nu gasesti nicaieri, pentru ca nu sunt locuri pentru minori.
Sunt extrem de putini angajatori care angajeaza minori, din cauza legislatiei care le cere o gramada de acte si regulatii sa fierespectate, cand angajeaza minorii, ceea ce sincer, nu-i convine nici unui angajator.
In cazul asta, nu vei gasi cu usurinta un loc de munca ca minor, dar stiu ca McDonald au legislatie implementata care le permite angajarea minorilor, de aceea te-am sfatuit acolo.
Mai poti sa-ti gasesti de munca pe la gradini, unde te pot angaja ca zilier, sau prin rude, daca stiu ei ceva.