| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de alergat pentru mentinerea sanatatii, pentru intarirea muschilor, etc. Dar am auzit ca alergatul slabeste, iar eu am 43 de kile. Nu as vrea sa slabesc, din contra as vrea sa ma ingras. Dar daca alergatul slabeste ce ma fac?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Slăbește cine are o dietă săracă în calorii.
În cazul tău nu faci decât să-ți tonifici masa musculară cu o alimentație cât mai sănătoasă.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| AG a răspuns:

NU doar slabeste. Te si tonifici. Si asta conteaza foarte mult. Plus e foarte foarte bun pentru a crea /mentine o rezistenta fizica buna.

| Anname a răspuns:

Eu zic sa te apuci de alergat orice ar fi happy e sanatos si decat sa nu te mentii in forma ca sa te ingrasi ...mai bine asahappy