| LolitaHaze a întrebat:

As vrea sa ma duc la un casting pentru modeling. Dar, este o problema. Cu cativa ani in urma m-am taiat la picior si mi-a ramas cicatrice, iar cicatricea asta ramane pe viata. Numai la 18 ani pot sa o inlatur. Ce sa fac?

funda

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Stiu ca de la 18 ani e voie, am si eu una si asa mi s-a spus, ca pana atunci pielea se mai intinde si ar fi inutil.
Da-te local cu fond de ten ca sa o mai acoperi.
Daca ai figura interesanta si expresiva, chiar daca te vad cu cicatricea pot sa te accepte.
Du-te cu indrazneala!

3 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Cat de mare este?
Daca e mare, incearca sa iti dai cu pudra pe ea. Incearca sa gasesti pudra de o nuanta care sa semene cu pielea corpului tau.
Daca e mica, stai linistita! Nu vor constata daca e micuta.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Poti sa mergi la casing dupa ce o inlaturi.

| andreeaandreeadeea a răspuns:

Nu e adevarat ca abia dupa 18 ani poti inlatura o cicatrice. Operatia de acoperire a unei cicatrici se poate face de la o varsta frageda, deoarece aceasta nu trebuie sa afecteze viata adolescentului/copilului/bebelusului.Dar te asigur ca te va costa ceva.
Te ajuta mult sa -ti faci masaj; miscari lente ale segmentului si desigur pe suprafata afectata poti sa aplici macar de doua ori pe zi topici pe baza de colagen sau de Aloe vera, dar numai la indicatia medicului. Funda?batting eyelashes