| justalostsoul a întrebat:

As vrea sa ma duc si eu la sala cand o sa ajung la facultate, adica in vreo 3-4 luni.E vreo sala MARE la Bucuresti sau Cluj? Nu vreau sa ma duc la o sala sa imi iau abonament si cand sa fac antrenamentul sa am nevoie de bilet de ordine la un aparat.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Iti zic din experienta, la o sala mare de fitness sunt si de cel putin x3 ori mai multi oameni decat la una mica, asa ca este tande pe mande.Tu vrei sa nu fie aglomerata din cate imi dau seama.Totul tine de ora la care te duci, nu de sala respectiva neaparat. Dimineata si seara sunt orele cele mai aglomerate la orice sala de fitness. Daca te duci dupa ora 9:30-10 dimineata, pana in ora 3-4 dupa masa, de regula o vei gasi mai mult goala. Daca vei alege cele mai mari si mai renumite sali de fitness din oras, o sa ai nevoie de bilet de ordine si la baie.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU-i nevoie de sala daca vrei sa te apcui de facut sport. Poti incepe printr-o alergare usoara de 30-60 minute, prin parc, pe malul apei, pe langa o gradina de vara, oriunde este iarba verde si nu este trafic cu masini.
Inotul ajuta foarte mult! Este vara-cald si soare, deci, perfect pentru a inota zilnic. Pana la toamna, ai timp sa faci muschi si sa-ti intri in forma, taman buna sa sustii un antrenament la sala.

| justalostsoul explică (pentru Violleta2022):

Eu intrebam specific pentru perioada aia. Vreau sa fac sala sa arat bine ca oricum fac de 1 an si ceva exercitii acasa dar s-a obisnuit corpul cu ele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru justalostsoul):

Pai, ar cam fii cazuls a faci ceva in aer liber, ca-i vremea prea buna sa faci exercitii acasa!
Alearga cu bicicleta, alearga pe jos, in jurul unui parc, mergi la bazin sa inoti, ori iesi la batut mingea. Sunt atat d emulet activitati care se pot face vara in aer liber, ca-i pacat sa nu profiti de soare si apa ca sa te dezvolti frumos si armonios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilet la ordine la un aparatlaughing e clar ce salã vrei sa faci tu, majoritatea salilor mari sunt de rahat, doar pentru Fitze, iti dau prosop, spa. Aia nu este salã, este doar o locatie unde se duc piz.dele,grasi si barâni rolling on the floor
O salã adevaratã iti rãmâne rugina de la bari pe mâini, si se trântesc greutati, nu mergi la fitness de fite si esti amenintat sau dat afara pentru deranjare.

| Cercel_Gabriela_2000 a răspuns:

In Bucuresti te poti duce la World Class Titan! Este o sala foarte mare plus ca are piscina si sauna!

| Cercel_Gabriela_2000 a răspuns:

In Bucuresti te poti duce la World Class Titan! Este o sala foarte mare plus ca are piscina si sauna