| Rxxxx a întrebat:

As vrea sa ma epilez in zona intima dar mi-e rusine sa-i spun mamei. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

E femeie, a fost și ea ca tine. De altfel, consider-o cea mai bună prietenă a ta, trebuie să te simți liberă să-i spui tot ce vrei pentru că ești fiica ei și va înțelege happy spune-i pur și simplu, ai crescut, ai nevoie să îți îngrijești corpul.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce vrei sa te epilezi in zona intima?
Intentionezi sa faci sex?

| RainmakerX a răspuns:

Daca ai sub 17 ani atunci nu o face.
Daca ai peste atunci nu ii spune si gata, esti destul de mare cat sa decizi pentru tine, nu?

| Axys a răspuns:

E ok! trebuie sa faci asta nu trebuie sa i spui nimanui e o chestie [e care o face toata lumea... nu trebuie sa dai raportul mamei tale. pastreaza-ti igiena ca e foarte important sa stii.

| Divy a răspuns:

Epilarea sau utilizarea lamei de ras în zona intimă poate duce la boli, infecții și complicații care pot necesita medicamente, injecții sau chiar intervenție chirurgicală.
Dacă ești hotărâtă să-ți asum riscurile poți să o faci, dar fie că îi spui sau nu mamei tale mai târziu tot se va afla.

| brokxy a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic. Daca esti mai mica de 17-18 ani nu o face.Nu e chiar asa sanatos sa o faci, estetic e...dar. Spune-i mamei tale daca chiar vrei, te va intelege sa nu iti fie rusine de ea.Dar nu e prea sanatos, parul ala se afla acolo cu un motiv, uite, citeste aici.http://www.csid.ro/......e-4881113/

| Ahatus a răspuns:

Nu-i spui, simplu.