| alinah a întrebat:

As vrea sa ma mut, eu sunt la matematica informatica. Dar nu stiu unde stinte sociale sau filologie? Unde e mai usor? multumesc

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Matematica = gandire. Esti fata? Pai hmmm...hai fugi la stiinte.

| virusake a răspuns:

Daca esti la mate, iti recomand sa te muti la stiinte ale naturii pentru ca e tot profil real. In mare parte e acelasi lucru, dar cu materie mult mai putin si mai usoara (in special la matematica si informatica) happy

| IuliAnnA_6074 a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale si imi place, e foarte usor! Din cate am inteles, la filologie se pune mai mult accent pe limbile straine (engleza, franceza, germana) si pe latina (3 ore pe saptamana). La stiinte sociale in a9a vei face logica, in a10a psihologie, in a 11a economie si in a12a filosofie. Bafta in continuare la scoala! Fundita? Mersi :*

| Ale_2374 a răspuns:

Bun, cand ai facut optiunea de mate-info nu te-ai gandit? sincer acum nu prea mai conteaza. eu zic sa te duci al filo, dar tu crezi ca totul este usor sau ca undeva vei primi ceva pe tava? eu zic ca nu. Acum sigur fugi de mate info pentru ca e multa matematica, chimie, fizica, eu sincer alegeam tot mate-info dar tu faci cum vreiwinking

| de a răspuns:

Eu sunt la filohappy. Consider ca e cel mai usor! Acum depinde si de tine!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la filologie bilingv engleza si e foarte tare! Faci putine ore de real, si din clasa a 11-a nu mai faci decat o ora sau 2 de "stiinte". Multa lb romana, limbi straine, latina, geografie, istorie, nimic prea complicat. Nu e chiar deloc extenuantlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti idioata daca te muti de la un profil asa bun ca "mate-info" la unul de rahat precum filologia p*lii