| alymiky13 a întrebat:

Ce materi ai la filologie? Stiinte sociale? Matematica -Informatica? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ramona1 a răspuns:

La filologie in clasa a 9a
romana(in jur de 4 ore)
latina
logica
2 limbi straine
geografie
istorie
tic,si ma rog ce mai sunt pe acolo:mate,fizica, chimie, religie etc.
Stiintele sociale sunt asemanatoare la orar cu filologia.
La matematica-informatica sunt: 4 ore de matematica(M I)
2 ore de informatica+TIC(tehnologia informatiei si comunicarii)
2 sau 3 ore de fizica
2 chimie
si bineinteles orele de la profilul uman pe care ti le-am enumerat mai sus, dar cu exceptia latinei.Se preda doar la profil uman

3 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

La filologie o sa-ti fie greu pentru ca vad ca dupa 8 ani de generala nu stii sa articulezi un substantiv, dar partea buna la acest profil e ca nu dai bac-ul la matematica, ci la istorie. La matematica-informatica faci mate m1 (din aia grea ).

| Laura1402 a răspuns:

Sunt la filologie deci iti pot spune exact.happy
romana-4 ore(teza)
latina-1 ora(teza)
engleza-3 ore(eu fac 5 ca sunt la bilingv)(eu-teza)
franceza/germana-2 ore
geografie-2 ore(teza, alege intre asta si istorie)
istorie-2 ore
tic-2 ore
mate-2 ore
fizica-2 ore
chimie-1 ora
religie-1 ora
Nu o sa ai informatica deloc, doar TIC, 2 ore, cum am mentionat mai sus.happy
logica-2 ore
sport-1 ora
desen-1 ora
muzica-1 ora
biologie-1 ora
Acestea sunt 100% orele din clasa a 9a, profilul filologie.

La matematica-informatica ai:
Fizica-3 ore(teza,daca vrei,ai de ales intre fizica, chimie, bio)
Informatica-2 ore
Tic-2 ore
Biologie-2 ore(teza)
geografie-1 ora
istorie-1 ora
chimie-2 ore(teza)
matematica-4 ore(teza)
romana-4 ore(teza)
engleza-3 ore(4+teza daca vrei bilingv)
muzica-1 ora(un semestru)
desen-1 ora(celalalt semestru)
logica-2 ore
sport-1 ora
franceza/germana-2 ore
religie-1 ora
Si pentru mate-info acestea sunt 100% orele caci prietenul meu e la profilul acesta si deja ii stiam orarul pe de rost.laughing

| Werewolf_2472 a răspuns:

La matematica- informatica faci matematica si informatica 4 ore pe saptamana. Eu am fost la intensiv si clasa a 11 si a 12 am facut 7 ore de info. Orele de Romana in clasa a 11a si a 12a s-au facut 3 din 4 si nu am mai facut desen si muzica. Iar restul de ore de geografie istorie fizica ghimie etc au ramas nemodificate.