| EX_AL_2002 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte si as vrea sa audaug cateva injuraturi, dar nu din alea cu: "sa imi bag...etc". Injuraturi gen: "Ce dracu e asta?" sau "Ce dracu se intampla aici?!". Intrebarea mea este, oare editura careia o sa ii dau aceasta carte sa o publice va accepta cartea cu tot cu injuratori?

(nu vreau sa veniti cu raspunsuri de genul: poate editura nu o sa iti vrea cartea sau, o sa fie greu sa publici o carte, eu vreau raspuns doar la intrebarea de mai sus )

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, poți, doar sa nu fie înjurături la adresa persoanelor publice sau rasiste sau de genul asta.

| AFR81 a răspuns:

Daca pastrezi, cat de cat, limita bunului simt, nu ar trebui sa fie nicio problema. Am regasit in multe carti pe care le-am citit destule trivialitati.

| StiflersMom a răspuns:

Nu-ti fa griji, poti sa injuri ce vrei si cat vrei. Editura o sa-ti publice orice carte atat timp cat curge banul.