| MariaEllena a întrebat:

As vrea sa stiu ce simbolizeaza crucea (crucea normala, nu intoarsa sau nu stiu ce) tatuata in interiorul degetului inelar?
Cine imi zice si mie? FUNDA!

1 răspuns:
| AngelDark11 a răspuns:

Pai aici fiecare interpreteaza cum vrea...uni o iau ca si pe un simplu tatuaj alti ca pe un tip foarte religios.
Dar ea simboliceaza teoretic binecuvintarea casnicuiei (daca este tatuata pe degetul inelar de la mina stanga) caci pe degetul inelar de la mina stinga se pune verigieta simbolul iubiri neintrerupte.