| mâţăăăăă a întrebat:

Cand vedeti o cruce intoarsa /cu varful in jos/ la ce va duce gandul? Ce credeti ca simbolizeaza acea cruce? [Sa nu-mi veniti cu date; amanunte din istorie, si cu povesti.]

Daca ne gandim logic... pai, totul incepe de la crucea normala, care este un semn al crestinismului. Atunci crucea intoarsa reprezinta inversul acesteia, adica este un semn anti-crestinism, nu-i asa? reprezinta doar anti-crestinismul, nu ateismul, satanismul, etc. Cei care sustin aceasta cruce, vad lucrurile invers decat crestinii, cred altfel in ceea ce cred. sunt anti biserica si chestii... ma insel cumva?

9 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

*crestin mode on*
Crucia intoarsa= satan il biruie pe Iisus!
Inchinati-va lui D-zeu!
Paganilor!
*crestin mode off*

| Inferno a răspuns:

Ma gandesc la satanism. Crucea intoarsa este simbol satanic.

| Mindreader13 a răspuns:

Când văd o cruce cu susul în jos realizez că iar stau în cap straight face

| GrizzlyRO a răspuns:

Cand vad o cruce intoarsa ma gandesc la 2 lucruri : La o sabie sau la faptul ca acea persoana e idioata si nu a pus-o cum trebuia.

| alexandra5251 a răspuns:

Inseamna decaderea cruci, adica crucea luata in batjocura de iluministi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ziua de astăzi crucea întoarsă este asociată anti-creștinismului și satanismului.
Totuși, nu are nici o legătură. Biblia spune că Sfântul Petru a cerut să fie crucificat pe o astfel de cruce, considerând că nu este demn să moară în același mod ca Iisus Hristos.
Numai bine!

| DamianD3r a răspuns:

Cand vad o cruce intoarsa ma duce gandul ca nici Dumnezeu nici Satan nu exista.

| SerbanAlex1998 a răspuns:

Eu cand vad o cruce intoarsa nu ma gandesc la altceva decat la o cruce intoarsa.