| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva si sa imi spuneti daca este normal sau sa imi dati niste sfaturi!

Am aproape 21 de ani, si am o relatie cu o fata de 1 an si 9 luni, o relatie perfecta in aceasta perioada foarte putin certuri!
Insa "distanta" ne desparte cu toate ca sta la 5 minute de mers cu masina, 10 cu bicicleta si 30 de minute de mers pe jos, parinti ei nu o lasa sa ne vedem sau mai bine zis TATĂL ei, cu toate ca m-am intalnit cu el de multe ori si mi-a zis ca ii place de mine!
Dar ea refuza sa ii intrebe daca o lasa sa vina pe la mine, sau sa ne vedem, ca ii e rusine!
Adica in 2 ani de zile, ne-am vazut 3 de ori, la un bar si acolo un pic!

Pana la varsta asta nu am intretinut relati inimie cu nici-o fata, i-am propus cand a facut 18 ani si noi aveam un an de relatie, si mi-a zis ca nu ca nu stie, am zis OK, i-am mai zis odata acum 2 saptamani deci dupa 9 luni i-am zis iar si tot asa! Si am inteles, oricum o sa ma opresc aici, nu ma milogesc de nimeni, dar nu asta e problema, am inteles-o.

Sunt un tip, care nu am baut niciodata, nu fumez, nu injur, nu pierd noptile prin cluburi, ma comport cu ea ca o PRINTESĂ, niciodata nu i-am zis nici dete mai incolo, i-am facut cadouri peste cadouri, flori peste flori,( le comandam dupa net si curierul le duce la ea ) deci, csf!
Munces mi-am cumparat o masina din bani mei, printre ultimele modeluri!
Acum as dori sa imi raspunda o fata la chesti asta?
Daca ai avea asa un iubit nu ai lupta pentru el?
ADICA, totusi?

Eu daca as fi fata, si as avea un iubita asa, as lupta pentru el, as striga in gura mare EL ESTE AL MEU!

Nu am avut niciodata un moment sa stam amandoi sa ne uitam la un film sa ne sarutam, sa ne jucam, niciodata in aproape 2 ani de zile, mi-a zis ca dupa ce face 18 ani o sa ne vedem des, ca o sa facem chesti.
Dar nimic nu s-a schimbat! Absolut nimic!

Sunt genul de tip care iti spune in fata, i-am zis ca daca nu se mai simte atrasa de mine, daca nu ma mai iubeste, poate sa plece oricand nu tine cu forta langa mine o persona!
Mi-a zis ca ma iubeste si nu e chesti asta!

Fiecare are rabdarea lui, rabdarea mea a fost de apropate 2 ani de zile! Nu mai pot!
Sunt tanar vreau sa ies, sa ma distrez, sa petrec timp cu persoana iubita, sa mergem in vacanta!
Asa nu se mai poate!

I-am zis ca nu e bine nici as a, sa astept ca o sa se rezolve, ma duce cu zaharelul de aproape 2 ani!

Inainte vorbeam zilnic mult la telefon, acum de cateva zile vorbim putin, ii zic ca am treaba si nu pot, incerc sa ma distantez usor-usor de ea.

De iubit o IUBESC enorm, daca nu o iubeam nu stateam 2 ani dupa ea!

Oare fac bine, daca ea este dragostea mea?

Voi ce ati face in acest caz?
Ati merge mai departe, asa?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Dete mai incolo cu masina ta de ultimele modeluri, csf

| RAY a răspuns:

De 2 ani man si nimic e trist, comic si jalnic ce vezi tu la aia de stai dupa fundul ei de 2 ani, fi barbat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ai tu nu se numeste relatie. Cum mama lui procesc verbal sa va intalniti doar de 3 ori in 2 ani cand stati asa de aproape de voi? E hilar rau de rau. Si trist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paraseste-o.Inteleg ca o iubesti...dar ea nu te apreciaza.Pentru o persoana sincera, asa cum te-ai descris tu, care ma iubeste, as face orice.Plus ca e majora.N-are niciun motiv sa nu se intalneasca cu tine. Daca zice ca te iubeste, atunci ar trebui sa arate asta.Nu stiu cum ai rezistat atat timp.Fii hotarat cu ea, spune-i ca asa nu mai merge, fie se schimba, fie va despartiti...va fi greu dar asa e cel mai bine

| Roxy_Racheta_1997 a răspuns:

Oh, doamne, eu daca as avea un prieten in genul tau as vrea sa stau cu el 24/24. Eu ti-as sugera sa-i zici ca nu o mai poti asteprta. Ca vrei o relatie adevarata, nu ca aceasta. In plus daca va vedeti asa rar inseamna ca este impreuna cu altcineva si se simte vinovata. Nu stiu...de ce nu-ti intrebi si parintii sau vreun prieten mai apropiat? Oricum, succes