| SmallSmile a întrebat:

Asa...acum vin cu o problema destul de interesanta.Fostul meu prieten, din cauza ca stau cu prietenul lui cel mai bun.Ca sa ascunda faptul ca nu ma place si alte chesti sa apucat de furat telefoane.Si toate astea din vina mea (asa sustin eu, pentru ca inainte nu era asa) si nu stiu ce sa ma fac, evita orice conversatie cu mine si nu ma lasa sa-l ajut. Tin la el foarte multi si asa sunt destule persoane care vor sa-i faca felul adica o bataie zdravana, o mana un picioar rupt. POate cateva zile in spital si la mai multe alte chesti multt mai grave, ii cred in stare pe cei de aici si nimeni nu vrea sa zica ceva.Se ascund, si ma simt ciudat ca sunt singura care vrea sa faca fata acestui lucru, pana si prietenul lui zice sa-l las asa, dar eu nu vreau, pur si simplu nu vreau.
Nu stiu ce sa ma fac...ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Sa inteleg... e invidios pe cel mai bun prieten al tau si se razbuna pe tine furand telefoane? Mai incearca sa-i explici. Daca nu iese nimic, cel mai corect ar fi sa-l denunti la politie. Daca nu o faci, altcineva o va face si vei fii luata drept "complice"

| ºPishcotº a răspuns:

Pai, incerca de mai multe ori sa vorbesti cu el. Explica-i cu frumosul.Nustiu ce sa zic.seriossad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai denuntal la politie ca doar este hot...