| anonim_4396 a întrebat:

Asa cum noua baietilor ne plac fetele cu fundul si tatele mari, asa si fetelor le place la baieti muschii foarte mari, evidentiati, patratelele, freza?

37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu la viata mea am invatat ceva + ce am citit din biblie =niciodata sa nu crezi femeia,niciodata, ele spun ceva dar aleg total altceva,multe spun nu conteaza fizicul doar sufletul si isi dau sperante si te agata in lista prieteniei si acolo ramai, vezi tu ele vad barbati asa
alfa /cei frumosi =buni de vagin
cei beta, draguti =buni de o relatie daca le ofera ceva la schimb
cei omega =vagine masculine -buni de profitat la greu sau cand te plictisesti
in ziua de azi accesul la sex este foarte scump, femeile si pentru barbati beta au pretenti mari, ca au o cariera, un loc de munca si vor un alfa langa ele desi ala e mai curvar de fel asa ca raman singure cu un copil si atunci sclavul omega are o sansa sa fie cu ele

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Astea tin de mentalitate lui nu de a fetelor.
alfa= nu e curvar, stie ca multe fete nu pun pret pe vaginul lor si profita de asta
beta =crede ca inainte trebuie sa se creeze iubirea, si o lungeste, deci material bun de relatie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si tu ce esti? thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tipul invizibil. Fetele nu sunt demoni/vampiri/vrajitoare? Imi pot devora sufletul. imi e frica de ele.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Unele sunt ingeri,ca mine happy
Sufletul tau nu e negru,nu e gustos, nimeni nu se inghesuie la el, nu ai de ce sa iti faci griji.
Frica? Nu patesti nimic, doar o mica muscatura, o sa-ti placa.

| Yee a răspuns (pentru RAY):

Yee(Salut)!

Baa....sa sti ca ai dreptate!

| RAY a răspuns (pentru Yee):

Danke mann, vezi tu multi sunt masini de minciuni

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca si daca te atrage fizicul cuiva la prima vedere nu iti garanteaza ca vei avea o viata roz si plina de iubire langa acea persoana.
Deci asa ca, eu consider ca cei ce se uita doar la aspectul fizic al cuiva sunt superficiali si au senzatia ca daca ai un aspect placut o sa fi fericit toata viata.
Raspunsul meu la intrebarea ta este: Da, si femeilor le plac barbatii ce arata bine dar nu cred ca este un criteriu prin care isi aleg partenerul de viata.

| RainmakerX a răspuns:

Oricine vrea un partener sanatos, nu? Daca esti gras esti vazut mai rau de cei din jur, in trecut nu ai fi putut sa vanezi etc.

In caz ca nu ai observat exista o multime de persoane diferite.
Fiecare dintre noi apreciaza mai mult anumite trasaturi si la randul sau este apreciat (sau nu) pentru calitatile pe care le are.

O fata care mie mi s-ar parea exagerat de machiata, adunata de cine stie unde, altuia poate ca i s-ar parea superba, in timp ce o fata care imi place mie i s-ar parea prea simpla respectivului.

Degeaba ai tu 6 pack daca ai alte trasaturi care te trag in jos, totul depinde de persoana pe care o cauti... daca este o fata care este innebunita dupa 6 pack atunci e bine pentru tine dar e putin probabil sa gasesti pe cineva care vrea NUMAI asta.

Anumite fete apreciaza mai mult banii, altele aspectul (inaltime, 6 pack, jawline definit), in timp ce altele cauta un anumit caracter sau combinatii dintre cele de mai sus (bani + caracter, bani + aspect etc).

In cazul tau, te-ar satisface sa ai o nevasta foarte frumoasa dar extrem de proasta? Sa zicem ca ar comenta mereu, nu ai primi nimic.

Chestia cu sufletul e relativa. Exista persoane care se multumesc si fara anumite trasaturi.

| alina2k18 a răspuns:

Da, dar ai uitat un amanuntwinking
laughing

| Nemessys a răspuns (pentru alina2k18):

Limba mare? rolling on the floor

| alina2k18 a răspuns (pentru Nemessys):

laughing altceva

| Nemessys a răspuns (pentru alina2k18):

Inima / suflet / nivel de inteligenta? rolling on the floor)

pl?

| alina2k18 a răspuns (pentru Nemessys):

Ehh, era vorba de fizic, deci LUPAwinking

| alina2k18 a răspuns:

Te las pe tine sa faciwinking sa nu uiti vaselinawinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mie nu imi plac baietii cu muschi si freze de cocalari la moda.
Din ce am intalnit mi se pare ca sunt putini barbati care vor sani mari, mi se pare un stereotip. Sau sunt asa in adolescenta pana probeaza si isi dau seama ca cei mici sunt mai jucausi laughing

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Deci sa inteleg ca tu preferi un baiat slabanog care este pus la scandenberg de toata lumea?!

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefer un om cu greutate obisnuita, nu extreme.

| raMLesS a răspuns:

"Fizicul si starea materiala sunt nule in alegerea partenerului, oricine crede altceva e o scursura a societatii, si-i voi spune bucuros in fata."
Vrajeala, stii si tu ca in lumea reala nu se intampla asa.
Nu mai cauta scuze.
Scursuri ale societatii sunt aia cu fixuri care vor sa-si impuna parerile alea idioate la baza carora n-au nici un argument valid, doar vorbe in vant.

| raMLesS a răspuns:

Mai omule, suntem atrasi de frumos, asa functioneaza creierul omului.
Nu-mi spune tu mie ca daca ai fii femeie te-ai lua cu unu' care e urat si sarac.
De ce atunci cand te duci la cumparaturi, alegi ce pantofi sa-ti cumperi de exemplu? Si aici nu ma refer la marimea lor, pur si simplu te uiti dupa ceva ce iti place, nu tu decizi ce iti place, involuntar o faci, voluntar doar cauti.
E si dovedit stiintific, suntem atrasi de lucrurile frumoase, simetrice.
Si nu-mi spune mie ca e mai bine fara bani, noi romanii avem mentalitatea asta "Banul e ochiu dracului", pai ma omule, fara bani nu faci nimic, e normal sa vrem mai mult, te simti mai bine cand porti un tricou fain, te simti mai bine cand ai mai multe lucruri materiale.
Daca vrei sa intelegi ceva, urmareste-l pe omul asta.
Macar la videoclipul asta sa te uiti, e incredibil : https://www.youtube.com/watch?v=DnhFfIKEXig

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Omule, nici nu stiu cum sa-ti multumesc mai frumos datorita faptului ca m-ai ajutat sa dau de un astfel de site. ANmotivational.
De ar gandi cu totii asa cum gandeste acel om...of ce rau imi pare...
Mai baiatule! Iti dai seama cum ar fi sa existe o adevarata comunitate de oameni care sa gandeasca asa?! Tu iti dai seama?! Dar un grup de oameni care sa incerce sa implementeze o astfel de gandire in creierul omului de rand?! Dar un adevarat partid politic care sa puna mana pe tara si sa o conduca bine si drept!
Off...

| raMLesS a răspuns:

Pai da, dar tu spui ca frumusetea si banii sunt niste mizerii... singurele mizerii sunt vorbele astea.
Crezi ca un om frumos nu poate sa aiba principii?
Cand ne alegem un partener ne uitam si la fizic, nu o facem doar dupa cum gandeste, fizicul e primul aspect la care ne uitam si judecam o persoana.
Cand vezi pe strada un boschetar, deja iti dai seama ce fel de om e.
Cand vezi pentru prima oara un om, un coleg de lucru gen, prima concluzie despre el o s-o tragi uitandu-te la el, la cum arata, la vestimentatie, etc, apoi vine si restul.
Poti sa ai demnitate si daca te imbraci frumos, te ingrijesti.
Nu mai da vina pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am tovarăși care deși in ciuda "abdomenului plat" pe care îl au, pășesc pe covor roșu in fata fetelor laughing

Ar fi logic sa fie vorba de o selecție ca și la femei. Oricum, femeile apreciază fata, parul și mai apoi fizicul happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mizerii ordinare? Vrei sa spui ca cel puțin 85%, dacă nu chiar mai mult, nu se uita la fizicul/aspectul, starea materială și inteligenta unui bărbat? Cred ca glumești! happy
Da-mi exemplu de o actrița care s-a logodit, sau cel puțin a fost împreuna cu o persoana RANDOM happy
Exact. Problema nu vine de la noi, chill. Selecția o faceți voi de fiecare data laughing
Și am evidențiat abdomen plat (burtica). Și asta nu a afectat nicio relație.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Freza cu fixativ 4ace nu asa cu abdomenul la vedere. impresioneaza pe oricare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu uitam de replicile de agățat antice. Fără ele nu poți sa ungi rotile laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai ofensat prea tare dragul/draga mea și nu înțeleg de ce laughing
Strict părerea mea, și ar trebui sa o respecți, la fel cum o fac și eu. Deal with it or leave happy

Pana și in literatura românească, se pune accentul pe "lozul cel mare". Nu zic ca e ok, dar spuneam ca și idee. Un iubit cu o mașina de lux, nu ar strica nimănui, și nu ai cum sa negi asta. Nu încerca să confuzi propriile interese cu interesele altor oameniwinking
Am urmărit multe instastory-uri ca sa-mi dau seama ca sub machiajul de zi cu zi al femeilor se afla jeg și igrasie. (Unele dintre ele)

Nu o sa mai găsești in viitorul apropriat virgine de 17 ani, nu vei mai întâlni religie și valori morale, și nici "inteligenta și caracterul contează, iar mai apoi fizicul".

Oricât de mult mi-as dori ca sa ai dreptate, din păcate nu ai! Și știu sigur ca ți-ai dat seama și tu de asta!

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Nu o sa mai găsești in viitorul apropriat virgine de 17 ani, nu vei mai întâlni religie și valori morale''

- am prietene de +20 de ani virgine, unde naiba traiti, oameni buni? Si nu sunt religioase. Pur si simplu sunt singuratice si nu au avut ocazia sa aiba relatii pana acum. Cunosc o gramada si nu cred ca o sa dispara vreodata genul acesta, doar ca nu-l gasesti pe Instagram si nici in cluburi, normal ca nu sunt vizibile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nule laughing nu mai spune. Cum ar fi un caracter/personalitate perfectã, in corpul uneia care nu te atrage deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Meh.Sufletul conteaza.

| PumpkinDoll a răspuns:

Mda,intervine dorinta sexuala.Cand intorci capul dupa una buna, nu incepi sa te gandesti ca ai vrea s-o cunosti, sau ce jmek3era ar fi veata langa ea.Cei mai multi is ceva gen ''Mama, ce as ***-o p'asta''. Bine, daca n-are formele prea mari gen Kiki Minaj si are si o fata d'aia angelica, poate as vrea s-o cunosc nu numai pentru footai.

| Kerre a răspuns:

Nu chiar, fetele destepte nu se uita doar la fizic, dar si la ce ai si pe dinauntru dar cele cu capu` pe sus care se cred superioare fata de toti, Da.

| Catalina990099 a răspuns:

Părerile si preferintele daca le pot spune asa diferă. pe viitor vei vedea ca fizicul conteaza tot mai puțin. E doar de moment ..crede ma

| RAY a răspuns (pentru Catalina990099):

Acel moment isi da interesul de a cunoaste un om

| deadhoe a răspuns:

Nu-mi place ceva exagerat din ce ai zis tu, nu vreau cine stie ce muschi. Intelegi. Iar in legatura cu freza, sa nu aiba parul cret si fara tunsoare chel in parti, dar oricum n-am mai vazut asta in ultimul timp.

| Savas10 a răspuns:

Daca tu alegi o fata dupa sani si fund, good luck cu Daniela Crudu.

| Silaiv83 a răspuns:

Da