| spicyy a întrebat:

Asa deci am un mp4 Archos 20C Vision 4GB, vreau sa stiu si eu cum se incarca bateria si cum pun muzica pe el chiar daca am deja cablu USB.Deci cine stie cum se reincarca primeste panglica.

1 răspuns:
| crimsoncriss a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ti se incarce de indata ce l-ai conectat la PC. Iar de pus muzica pe el daca nu iti apare ca memorie flash (gen stick) inseamna ca ai nevoie de un driver anume sau un soft pentru asta. De asemenea s-ar putea ca, cablul sa fie deteriorat. Iti recomand sa gasesti sa inprumuti un alt cablu cu aceeasi fel de mufa de conectare si sa vezi daca asta rezolva solutia. Daca nu ti se aprinde de fel s-ar putea sa ai probleme mai complexe:
1 problema hardware ceeea ce ar insemna o piesa prajita sau dezlipita in interior.
sau 2 (mai putin dramatic decat 1) sa ai o problema cu firmware care se poate rezolva cu doua trei downloaduri de pe siteul producatotului. La fel am avut si eu problema mai demult cand erau la moda mp3-urile cu un packardbell de 2gb.