| LexiiCyrusRomania a întrebat:

Asa faza aia cu parintii... fac 2 minute pana la scoala vor sa ma insoteasca mie putin rusine de copii altii vin si din drumu taberii-unirea-militari etc departe pantelimon chiar merg singuri si eu ma jur pe tot ce am mai sfant fac 2 minute stau langa scoala ce naiba sunt chiar asa daca spun ca vreau sa am asa un prieten(nu iubit) sa vb sa mergem in parc asa normal ca doar sunt mica nu vreau mai mult.Am uitat sa va precizez acolo ca am 12 ani daca i zic mama sau bunica as vrea sa-mi fac prt zice doamnee iauizi mai copilule ce ai iauzi ma cacati cu ochi si vor gagici si eu ma simt prost am vrut de ziua mea ghetute din astea ugg a zis ca daca lor nu le place nu imi ia ugg toate fetele au mai putin eu trebuie sa merg cu cizme din astea cu puf de amarat si nu-i corect vreau ugg mi-a luat dar scrie uvg nu ugg a zis ca numi ia din astea ca nu le place si eu acum trebuie sa imi aleg hainele singurra ei doar platesc. daca lor nu le plac o bluza si mie foarte mult nu trebuie sa mi-a iau fiindca lor nu le place bluza deci sunt inchisa int-run glob si tinuta acolo sincer ma descurc sunt mare voi ce credeti funda:Xsad

2 răspunsuri:
| girlloveboy a răspuns:

Sunt doar protectoriwinkingeu am 14 si asa fac acum la mine nu ma lasa afr de la ora 5 pana la 7 ...sunt multe chesti doar vor sa fii cuminte si sa intri intr-un anturaj mai,, rebel " sa zic asawinking

| Bogdanna a răspuns:

Da stiu asa sunt parintii.Cred ca te protejeaza daca te abtin atat de la multe. Dar nu fac asta. Ei nu se gandesc ca tu esti copil ca noi traim in secolul 21 ca nu mai suntem pe vremea lui Pasvante Chioru, ca LUMEA s`a schimbat.Stiinta a evoluat, copii gandesc mai matur, si isi doresc mai multe. Ce naiba cum sa zic nu daca tu vrei sa-ti ia UGGpai nu s`or incalta in ele.Si eu am 13 ani ( peste 3 luni fac 14) si mama si tata imi i`au ce vor eu si mama imi zice ca oricum daca iei nu`i place tot mi`o ia pentru ca nu se imbraca ea in ea ci eu si daca mi-ar lua ceva si mie nu mi-ar placea nu m`as imbraca.Incearca si tu sa le zici ca nu esti mica ai 12 ani si gandesti, ca oamenii din ziua de azi s`au schimbat gandesc mult mai matur, spune`le ce simti, ca te simti inchisa si ca nu poti sa faci nimic, si ca visele tale se duc...Esti copil trebuie sa iti traiesti copilaria! Cel mai frumos cadou al vietii si care infloreste din ce in ce mai mult in sufletul tau. Vorbeste mai mult cu mama si fa-ti`o prietena ca daca mama zice DA tatal nu zice NU.Succes sper ca te-am ajutat :X ( fundita) :X