| Honolulu a întrebat:

Ash vrea sa invat toate limbilee care se vorbesc din lume, sa citesc sa scriu etc.Credeti ca sh putea reusi, cu toate ca am 12 ani si pircep destul de repede si am memorie foarte buna pana acum stiu romana, maghiara si engleza perfect! Credeti ca este posibil? Scz categoria Fundits`a

12 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Orice este posibil, daca incepi sa inveti limbi straine de la varsta ta si tot contnui, sunt sigura ca vei reusi sa le sti pe toate! Mult Noroc!***

| Maria002 a răspuns:

Buna! Eu am 11 ani si stiu 5 limbi adica Engleza MAghiara, Germana; Italiana si putina JAponeza.Deci eu nu cred ca le poti invata pe toate dar daca ai vointza ai sa inveti macar jumatate
SUCCES!

| ιяιηυк a răspuns:

Buna!

Dupa parerea mea cred ca ai multe sanse! Esti la o varsta frageda si deja stii 3 limbi perfecthappy Ai nevoie si de multa vointa pentru a reusi asta!

Iti urez bafta pentru a-ti indeplini visul!

Pa, pa!

| Adinutza_7662 a răspuns:

Nu cred ca poti. Eu stiu romana engleza spaniola si franceza si tot le mai incurc straight face si am 14 ani si pricep de asemenea repede big grin

| ăăăă a răspuns:

Eu cred ca este posibil kiss. Eu acum studiez japoneza :X si imi place mult ( mai ales cultura lor ). EU cred ca vei reusi. mai ales ca tu iti doresti sa faci acest lucru >big grin

| Niros19 a răspuns:

Daca muncesti mult o sa reusesti sa le inveti pe toate imagineaza-ti ca ai doar 12 ani si stii deja 3 limbi dar sunt foarte multe va trebui sa inveti mult dar sa te si distrezi ca viata-i scurta

Răspuns utilizator avertizat
| Placintica_8625 a răspuns:

Poii stii destule pentru varsta ta insa si eu am 14 ani si stiu romana engleza latina franceza si germana aproape la perfectiune asa ca se poate de ce nu?

| Schmuky a răspuns:

Buna, daca iti dai silinta si asta iti doresti poti face orice, si daca reusesti o sa ai o groaza de oportunitati in viata, deci tiona tot asa!

| Ioaxo a răspuns:

De ce nu?happylove struck

| Anducuuu a răspuns:

Parerea mea este ca e. aproape imposibil. cred ca...trebuie sa fii geniu ca sa reusestilaughing sunt foarte multe limbi in lume. Gandeste-te ca numai in U. E sunt 27 de state, adica 27 de limbi. eu zic sa inveti perfect limba romana pentru ca, normal, ar fi sa stim cu totii limba noastra perfect, ceea ce nu se intampla la toti romanii. Gandeste-te care sunt limbile principale, cela ma vorbite si vezi daca le poti invata.

cateva sugestii[si cred ca limbile cele mai imp si vorbite]:ROMANA, engleza, franceza, germana, italiana si spaniola. sunt cam... cele mai cunoscute si vorbit. daca stii si maghiara e fff bine. nu stiu cat vei reusi tu sa le inmveti, dar e bine ca la varsta ta totusi ai ambitie. bafta!

| andreeamiley_4722 a răspuns:

Buna! si eu am 12 ani si, stiu romana engleza si franceza iar in rusa stiu doar sa numar pana la 10hee hee te-as putea ajuta, dar nu stiu cum se scrie doar cum se pronunta asa ca am sa-ti scriu direct:
adin dva tri citare piat ses sem vusem deviat desiat