| Angel7 a întrebat:

Astazi am dat evaluarea nationala de la matematica, si la exercitiul 1, eubiectul 2, punctul c, am inmultit 400 cu 1, 73 nu cu 1, 74, cum scria in barem sad!
Imi puncteaza macar ceva? ( in afara de cele 20 sutimi de la aria cu radical din 3 ), ca m-am gandit ca radical din 3 e mai apropiat de 1, 73 decat de 1, 74 ( radical din 3 = 1. 73205 )?
Dau funda! promit!

1 răspuns:
| patricia1399 a răspuns:

Hmm...cred ca o sa iti puncteze macar jumatate, adica 1.5p, dar nu stiu sigur