| IoanaCristinaintrebatoaredeintrebaristupide a întrebat:

Astazi, am primit o amenda de 50 de lei deoarece am fumat in curtea liceului. Am banii si pot plati singur amenda si stiu fazele cu 24 si 48 de ore. Chestia e ca o platesc si gata, dar exista vreo sansa ca parintii mei sa afle? Sau voi credeti ca ar trbui sa le spun eu de la mine putere. Ei nu stou ca eu fumez si sunt foarte stricti.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le spui tu, aproape sigur ca o sa afle de la diriginte sau de la colegi.

| Mayhem666 a răspuns:

Fumatul nu aduce nici un fel de beneficii, dar daca vrei sa-ti iei o piatra de pe inima ar trebui sa iti faci curaj si sa le spui parintilor tai ca fumezi, ca de aflat, tot vor afla candva, este doar o chestiune de timp pana vor afla, fie ca vor afla de la vreun prieten de-al tau sau de la cel care ti-a dat amenda, sau de la altcineva, tot vor afla, asa ca mai bine ar auzi asta de la tine decat sa afle de la altcineva, ca asa va fi mult mai rau, dar sfatul meu este sa incerci sa te lasi de fumat, pentru ca fumatul te distruge incet, si nu e bun de nimic, dar tu faci cum vrei, eu doar ti-am dat un sfat prietenesc. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca dirigintele stie, si spune asta la o sedinta.Sau te toarna vreun coleg/a (sper ca nu ai asa colegi).
Si ala care a dat amendat,nu stiu,daca iti cunoaste parintii, tot asa, cand vin ei la scoala, sa zica.
Inafara de de e mai sus, nu mai sunt sanse.
Stay chill.