| GulDan a întrebat:

De unde credeti ca ma pot imprumuta? am primit o amenda si nu vreau sa afle parintii sad

8 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ce at facut ca sa-ti iei o amenda? Trebuie sa spui parintilor tai de patania ta si o sa te ajute sa-ti rezolvi cu amenda, astfel o sa se afle de la altcineva si o sa se supere pe tine foarte tare si te va certa!

| DryIce a răspuns:

De la camatari laughing da dupa aia trebuie sa ascunzi fata de parinti faptul ca te-ai imprumutat la camatari =)

| andreeahello a răspuns:

Incearca de la prieteni. Insa depinde de suma ceruta de amenda. Daca e prea mare, nu-ti recomand sa o iei integral de la o singura persoana

| GulDan explică (pentru andreeahello):

E 100 lei.

| ScyllaCharybdis a răspuns (pentru GulDan):

De la autobuz?

| andreeahello a răspuns:

Cred personal ca limita la o singura persoana ar fi de 50 lei. Am inteles din cele spuse de tine ca nu vrei sa afle parintii, inteleg cum e. Stiu cum sunt parintii, dar cred ca ar trebui sa le comunici si lor. Chiar daca se supara sau te cearta, din greseli invatam. Pana la urma, ei te vor sprijini pana la capat. Sper, personal, sa rezolvi aceasta peoblema cu brio happy

| FlorinBulgaru a răspuns:

Nu plătești dacă n-ai dat datele tale personale, am un prieten care a pățit asta cu busu', deci dacă n-ai dat datele personale (nume, CNP, vârstă etc) e bine, sau să fi dat un nume fals și să ieși cu scuza că nu ai buletinul la tine, în fine, mult noroc!

| RobyRobertoAdevarat a răspuns:

laughing praduitorule, nici 100 de lei nu iti permiti, ti-as fi zis sa ceri de la prieteni dar nu cred ca ai, si chiar daca ai, sunt saraci ca tine laughing