| FriendsShow a întrebat:

Astazi am proba orala la examenul bilingv. Poate sa ne dea o imagine din care sa ne puna patru intrebari din ea sau un text cu o poza in care sa ne puna sa spunem semnificatia textului si la punctul b inca 2 intrebari din text.Am foarte multe emotii si nu stiu ce sa fac pentru ca mi-e sa nu ma blochez acolo, iar cu engleza nu prea ma descurc.Intrebarea mea este daca ne pune sa descriem o imagine ce timp trebuie folosit? si in caz ca ne da semnificatia textului ce ar trebui s-a cam spun?

1 răspuns:
| TheLittleBadGirl a răspuns:

Timpul prezent. Iti dau un exemplu scurt: e o imagine cu o mana (zic si eu laughing ) Te pune sa o descrii, incepi cu "This is a hand". Mergi pe prezent si tine doar acest timp!

Bafta :*.