| asdfghgiklgk a întrebat:

La o proba orala de engleza, sa aleg imagine sau text, ce vi se pare mai usor? :-s (sunt 3 intrebari legate de o imag. sau de un text straight face)

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mie mi se pare mai usor text. Textul presupune doar cunoasterea limbii. Imagine presupune si o atentie la detalii si trebuie sa comentezi, sa iti dai cu parerea. Nu e asa de usor cum pare.

| Floreenofficial a răspuns:

Cred ca text
ca daca iti da cine stie ce imagine aiurea si te pune sa zici de unde e sau cine stie ce. straight face
succes!

| Firefly a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa alegi o imagine. Poti sa spui mult mai multe lucruri: sa te legi de culoare, de forme, de momentul imortalizat in fotografie.
Un sfat: La proba orala, chiar daca ai emotii, incearca sa te uiti des la evaluator.Astfel ii vei arata ca ai incredere in tine si ca stii despre ce vorbesti happy
Succes!

| Aηηy a răspuns:

Imaginea happy o sa fie usor si fara emotii...tongue

| (0$t!n@ a răspuns:

Imagine e mult mai usor si bafta sa iei 10winking iti tin pumniwinking:*

| gux2 a răspuns:

Eu cred ca la imagine ii mai ca mai simplu adica in text s-ar putea sa nu stii ceva cuvinte ssau sa nu citesti cu atentie

| Smile_3473 a răspuns:

Eu as alege imagine. Depinde si de felul in care te exprimi tu.