| bgabitu a întrebat:

Astazi m-a prins controlul pe ratc, m-a dus la dispecerat unde am dat datele corecte si cand sa imi faca proces verbal mi-a spus ca a 2a zi la ora... sa ma prezint la gara cu 1 milion, am intrebat la cine si mi-a dat un bilet pe care scria seria de la ecusonul ei sau daca nu este dansa acolo sa dau la jandarmi, daca nu platesc imi poate trimite amenda acasa? Mentionez ca nu mi-a facut proces verbal deci nu am semnat nimic.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Daca ti-a luat datele de identificare, de pe buletin, da. Iti poate trimite amenda acasa din ce stiu eu.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

- Daca amenda nu este platita in maximul de 48 de ore, atunci ea intra in impozitul pe casa.
- Daca nu semnezi, dar dai buletinu, factura de plata iti vine acasa.
Sursa:http://forum.softpedia.com/topic/800818-amenda-ratb/

| itexpert a răspuns:

"sa te prezinti la gara cu un milion" vezi ca 99% vor sa te jecmaneasca, nu-i baga in seama