| Chrissy92 a întrebat:

Astept cele mai frumoase mesaje pentru indragostiti.Cel mai frumos primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Kosminutza12 a răspuns:

Buna! Ai aici multe din care sa alegi :
31. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva...
32. Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
33. Cand vine noaptea, uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta.Ai incredere, se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine.
34. Acum iti testez umanitatea... Testez,,,, testez,,,,, Inca testez mhhhh? Rezultat negativ nu esti om! Am descoperit ca de fapt esti un inger!

35. Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc.Te rog iubeste-ma si tu!
36. Inima-mi plange cu suspine, fiindca tu nu esti langa mine.Stiu, departarea este grea, dar te rog nu ma uita!
37. Daca totdeauna minutul tau de iubire a avut doar 59 de secunde primeste din partea mea secunda care lipseste.

38. Tot ce vreau este ca la "judecata de apoi" sa pot spune : "da. Dar am avut iubirea!". Asadar mai lasa-ti-ma sa traiesc...
39. De-ar fi sa scriu in versuri, ce pentru tine simt, luceafarul lui Eminescu ar fi prea scurt!
40. Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc!; sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile...
41. Te iubesc iti spun intr-o secunda, dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!

42. Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar...ITI PROMIT!
43. Iubesc florile, dar daca ele se ofilesc, RENUNT! Te iubesc pe tine si nimic pe lume, nu ma va face sa RENUNT!
44. Tu ma faci sa rad.tu ma faci sa plang.tu ma faci sa simt ca traiesc. tu ma faci sa iubesc!
45. Asha cum doua buze se unesc pentru.a forma sarutu'', asa doua inimi se unesc pentru.a forma. IUBIREA!

46. Iarta-mi ochii pentru ca te admira, Mi-ai furat inima te-am vazut eu, Fa-ma ciudat sau nebun dar de cate ori inima-mi bate numele tau eu il rostesc!
47. Eu sunt aici... Tu unde esti?
48. E vina ta ca nu mai pot sa dorm, e vina ta ca nu mai pot sa mananc, e vina ta c-a n mia stiu sascri U.
49. Eu sunt aici, tu esti acolo. Unul dintre noi nu se afla unde trebuie.
50. Deja mi-e dor de tine! Hai sa ne vedem. Vrei?

51. Iti trimit mesajul asta pentru ca mi-ar fi placut sa fii acum cu mine.
52. Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!
53. 160 de caractere nu-mi sunt de ajuns sa-mi exprim dragostea, asa ca restul va trebui sa ti-l imaginezi.
54. Au venit pompierii; am fost arestat; doctorul a spus "carantina" Eu o sa intarzii doar 20 de minute!
55. Ce preferi: sa-mi rup gatul, sa fac pneumonie, sa iau 3 ani de inchisoare sau sa intarzii 5 minute?
56. Vroiam sa-ti trimit ceva incitant, inteligent, frumos si sexi, dar din pacate nu incap pe ecranul telefonului.

57. Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
58. Vorbesc cu canapeaua si flirtez cu televizorul. Da-mi un mesaj inainte sa incep sa fac avansuri frigiderului!
59. Noapte buna! Cand cel drag pleaca, parca mori, asa ca-ti spun adio doar pana in zori!(Julieta, adaptare)
60. Nu ma intreba ce simt cand suntem despartiti: e ca si cum o parte din mine n-ar mai fi.

2 răspunsuri:
| messokro a răspuns:

Aici sunt cele mai frumoase mesaje de ziua indragostitilor
http://messok.ro/category/mesaje-de-ziua-indragostitilor/

| GeaninaStefan a răspuns:

1. Iubirea ta singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc
2. Tot ce pot sa iti ofer de ziua indragostitilor este si va fi inima mea.
3. Ce sa scriu? nu incap decat 160 de caractere... oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

4. Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane
5. M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt!
6. Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeaua usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant. Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea.

7. Dragostea este ca un edifiuciu, iar piatra care sta la temelia acestuia este iubirea, si fiecare zi care trece este inca o caramida pusa la temelia lui. Dar dintr-o singura greseala poate dintr-o vorba spusa in vant, edificiul ce cu greu l-ai cladit, se poate darama, si atunci iti va lua poate mult timp ca sa reconstruiesti ceea ce ai daramat.
8. Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii, caci ea, daca te considera vrednic, iti va indrepta ea cursul!

9. Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata, iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata!
10.Sunt 6 bilioane de oameni in lumea asta. Nu stiu de ce-ti dau mesaje. Poate pentru ca 5.999.999.999..de oameni nu te pot inlocui!
11. As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!
12. Soarele nu ar fi portocaliu, marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu

13. Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua
14. Intr-o noapte o stea m-a intrebat:"De ce nu o lasi dc te face sa plangi?"I-am raspuns:"Stea, tu ti-ai parasi cerul?"
15. Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti,nu inimi, pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.
16. Vata de zahar? NU Sirop de capsuni? NU...Ciocolata? NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!

17. Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele.Dc tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!
18. Pentru a trai am nevoie de batai de inima.Pt asta, am nevoie de o inima.Pt o inima am nevoie de fericire.Pt fericire, am nevoie de tine.
19. Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa, m-as apleca asupra umarului tau, te-as strange in brate si as spune "uite asta".
20. As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat Te iubesc.

21. Sunt un politist si te arestez pentru ca esti tu.E ilegal sa fii atat de frumoasa si sexy.Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea.
22. Iubesc 3 lucruri:Soarele, Luna si pe tine.Soarele-ziua,Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!
23. E greu sa iubesti,si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU.
24. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa.Asa ca atunci cand esti singura,adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

25. Oricat de speciale ar fi cuvintele, nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre toata dragostea pe care ti-o port in suflet.
26. Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
27. Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca.Dar a venit mai devreme.L-am intrebat de ce.A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger!

28. Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi fac inima sa arda!
29. Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.
30. I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina.I-am cerut un copac, mi-a dat o padure.I-am cerut un rau, mi-a dat un ocean.I-am cerut un inger si mi-i te-a dat pe tine!
Cand nu esti alaturi de mine, de fapt esti tot cu mine, pentru ca esti mereu prezent in gandurile mele.

Cand suntem unul langa altul, strans imbratisati, nu trebuie sa-i cer nimic lui Dumnezeu, pentru ca am tot ce mi-as putea dori: pe tine.

Ceea ce se intampla acum intre noi e ceva magic. Toti isi doresc sa intalneasca iubirea, dar putini au parte de o relatie asa de speciala ca a noastra.

Stiu ca nu-ti pot oferi luna de pe cer, dar iti promit ca te voi iubi intotdeauna. De acum incolo inima mea iti apartine. Sunt al tau si numai al tau

Daca ti-as gresi cu ceva – orice om poate gresi la un moment dat – stiu ca niciodata n-as face ceva ca sa-ti ranesc sentimentele. Voi fi mereu alaturi de tine pentru a impartasi cu tine orice vis legat de iubirea noastra.

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating fata si buzele. Daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata, de frica sa nu te pierd!

Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa, m-as apleca asupra ta, te-as strange in brate si as spune "uite asta".

Lumea este un miracol, viata mea este un miracol, pentru ca tu esti in ea.

Te-am sarutat de mii de ori in visele mele, iar acum, cand te strang in brate, nu pot sa nu ma gandesc ca toate visele mele s-au implinit

M-am indragostit de tine si nu pot sa te las sa pleci din viata mea. Tot ce am trait pana acum, alte relatii, alte prietenii, toate palesc in fata iubirii pe care o simt pentru tine Ce simt pentru tine nu seamana cu nimic din ceea ce am trait si simtit in trecut parca traiesc un vis frumos din care n-as vrea sa ma trezesc niciodata

Dragostea poate fi dovedita in multe feluri. Dar cel mai evident lucru este ceea ce simt in adancul sufletului Ah, daca ai putea citi in inima mea

Uneori lucrurile nu merg asa cum ar trebui. Dar dragostea noastra traieste si creste cu fiecare zi. Si asta e tot ce conteaza

To love is nothing. To be loved is something. To love and to be loved is everything.

Dragostea ne face egali. Toti traim pentru dragoste pentru o felie de iubire

Cand amintirea iubirii iti da fiori, sa stii ca este un gand de-al meu, trimis spre tine pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Poti spune "te iubesc" dintr-o singura privire.

Visez doar la tine visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? Tu esti visul meu unicul meu vis As vrea sa te cuprind in brate, sa te string asa de tare la piept incit TU si EU sa devenim un singur suflet.

Pentru mine fericirea suprema este sa adorm in bratele tale si apoi sa te intalnesc in visele mele. Sa ma trezesc tot in bratele tale si sa adorm fericita, din nou, pentru ca oriunde as fi – vis sau realitate – tu imi esti mereu aproape.

Dragostea este unica vesnicie ce ne-a fost data! De fiecare data cand iubim, e prima oara cand am iubit

Iubirea nu se spune, ea se simte, ea se traieste.

Cateodata suntem asa de prinsi cu micile griji cotidiene, incat uitam de lucrul cel mai important: DRAGOSTEA

Am doi ochi sa te privesc, doua maini sa te cuprind si doua buze sa te sarut, dar am o singura inima care bate doar pentru tine. Daca nu m-ai iubi, ochii mei ar plange, mainile mele te-ar cauta in nestire, buzele mele ar ramane fara raspuns. Iar inima mea ar continua sa bata doar pentru tine

Te iubesc cu toata fiinta si nu trebuie decat sa incerci sa patrunzi in adancul sufletului meu, ca sa vezi cat de mare e iubirea mea pentru tine

Gandul la noi doi, asa cum stam strans imbratisati, ascultandu-ne unul altuia bataile inimii, ma face sa-mi doresc fie sa traiesc o vesnicie, fie sa pot opri clipa in loc.