| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut relatii pe ascuns? Pe ascuns de parintii unuia dintre voi sau ambii.sad. Daca da? Cat a durat? Pentru ca eu am o problema cu asta parintii lui nu ma accepta din cauza alor mei, insa nu stiu de ce pentru ca suntem o familie respectata si foarte bine din toate punctele de vedere, suntem impreuna de aproape 6 luni, eu am observat de la inceput ca mama lui se uita ciudat la mine si el a fost la mine insa lor nu le spunea se ferea.Insa mi-a spus ca vrea sa vorbim, sa lamurim totul si ca ma iubeste enorm.Nu stiu ce sa fac,daca sa am o relatie pe ascuns sau nu! Daca parintii lui nu sunt de acord, eu nu le voi spune alor mei pentru ca o sa iese scandal mare. Ajutati-ma va rog, vreau toate sfaturile.[Dau fundita]

3 răspunsuri:
| AnonimGirll a răspuns:

Da eu am avut o relatie pe ''ascuns'' si a tinut 5 luni ( nu ne-am despartit din cauza parintilor) In cazul tau voi stiti cum este mai bine, depimde de parinti daca sunt intelegatori sau nu... Daca il iubesti mult merita si incerci si aceasta metoda, este greu ...am fost si eu in situatia ta sad

| Upu a răspuns:

Cea mai importanta este dragostea!
Eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa gura parintilor tai...Uni parinti cred/vor ca daca ei s-au certat cu cineva nici copii lor nu trebuie sa colaboreze cu acele persoane, aceasta dorinta este posibila in anumite cazuri dar nu si acolo unde exista dragoste.
Fi obtimista si lasa "gura lumii"

| Stranszky_Medeea_1992 a răspuns:

Si eu am o relatie ascunsa de aproape 7 ani! suntem vecini de casa.eu provin dintr-o familie modesta, el dintr-o familie mai cu "statut".eu sunt jumatate unguroaica ei sunt romani.parintii lui nu accepta ca el sa aiba dea face cu mine.acum 3 ani am plecat din tara pentru a ma indeparta de el, pentru al uita.am inceput o noua relatie dar am pus capat deoarece eu nu-l puteam uita pe domn director...pe noi distanta in loc sa ne indeparteze ne a apropiat, am devenit un cuplu mult mai solid mai puternic, eu cand eram plecata imi luam liber sa vin in tara sa ma vad cu el.in septembrie a anului trecut m-am intors in tara.din nou lumea a sarit cu gura pe noi, dar eu am sprijnul mamei mele si a fratelui meu.el are sprijinul fratelui lui care si el a patit ca noi.si stiti ce am hotarat? in luna lui mai a acestui an plecam ambii din tara, mergem departe de toti pentru a ne trai iubirea.mai ducem cu pieptu aceste luni dar am demonstrat lumii ca desi relatia noastra a fost ascunsa, desi sau aruncat cu pietre in noi. noi doi suntem o singura persoana, suntem dependenti unu de celalalt.