| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nou!

Daca o sa cititi intrebarile puse de mine o sa intelegeti.
Acum 2 zile am avut o discutie cu iubitul meu, parintii lui nu accepta sa stea cu mine din cauza bunicilor mei din partea mamei, deoarece au avut in trecut divergente.Eu am vazut de la inceputul relatiei ca mama lui se uita ciudat la mine si era "increzuta"bine este o femeie foarte dificila mi-a spus si el.I`am zis ca nu vreau sa continui o relatie pe ascuns pentru ca nu ma simt bine.Mi-a spus ca ma iubeste mult, i-am zis ca renunt si mi-a zis Nu, nu te desparti de mine pentru ca nu vreau eu.A zis ca nu poate sa se certe cu ei pentru ca ii fac toate voile ia cumparat masina acum.I-am zis ca e mare are 19 ani si e constient ca nu poate sa aiba o relatie serioasa din cauza mamei lui pentru ca e dificila, mi-a zis ca da, nu a avut niciodata o relatie serioasa.Mi-a spus ca nu au nimic cu mine parintii insa bunicii sunt de vina, si sa astept sa mai treaca cel mult 1 luna 2 sa vada cum decurg lucrurile si o sa le spuna ca inca vorbeste cu mine si sta cu mine.Nu stiu ce sa fac, am zis sa dau o sansa acestei relatii, poate o sa se schimbe si mama lui, o sa-si schimbe parerea daca vede ca ne iubim.Am intrat in ultima sapt intr-o stare de depresie am slabit 4 kg in 5 zile.Mi-a dat o bratara de ziua mea si am dat`o jos si m-a intrebat unde e bratara de la el si i-am zis"am dat`o jos sa nu se agate" am vazut o tristete pe fata lui, cand am inceput sa plang m-a luat in brate si mi-a spus sa nu renunt sa-l las sa mai treaca o perioada.Mama mea stie despre asta si mama mea e o femeie foarte respectata, mi-a spus ca, daca e vb de o relatie pe ascuns nu accepta ea si i-am spus si lui lucrul asta. Avem o relatie de 6 luni.El nu a avut niciodata una de lunga durata, nu a adus niciodata o fata acasa, noi ne cunoastem de mici chiar daca nu am vb niciodata, doar"buna" suntem vecini.Si eu il iubesc mult de tot. Daca zic ca vreau sa ne despartim"ma suna si imi tot trimite mesaje ca nu ma lasa,ca nu vrea,ca el ma iubeste pe mine si ca eu sunt perfecta pentru el,ba chiar isi face planuri cand am sa merg si eu la facultate, o sa stam amandoi"Nu stiu ce sa fac sunt disperata, vreau sfatul vostru, sa astept? Ma gandeam ca de 8 martie sa-i fac un cadou mamei lui un buchet de trandafirisad insa as vrea sa il dea el din partea mea.[Dau funditasad, pentru cel mai bun sfat.]

1 răspuns:
| Lollo29 a răspuns:

Daca tu il iubesti pe el si el pe tine este perfect insa impuneti si tu punctul de vedere. Tine cont baieti mai sunt pe lume si niciunul perfect. Daca el iti spune ca nu vrea sa va despartiti pai spune-i si tu sa se sacrifice pentru relatia voastra.In legatura cu ideea de 8 martie, e foarte buna insa poti sa il dai tu personal! Asa, revenim. Daca va iubiti este excelent insa nu tu esti cea fraera si el este cel destept care le stie pe toate.Sa fim seriosi acum trebuie sa fiti egali intr-o relatie care se bazeaza mai ales pe iubire nu pe interes.Problema asta este legata de parinti asa ca spune-le parintilor ca ei sa-si vada de divergentele lor sa nu se mai bage in viata voastra ca nici lor nu le-ar conveni. Sper ca te-am ajutat.iti las aici id-ul meu sa ma poti contacta. andreea_myky_2012 te pup pa, pa