| Chronicles a întrebat:

Aţi fost vreodată dezamăgiţi de oamenii la care v-aţi aşteptat cel mai puţin? Dacă da, cum aţi trecut peste?

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, s-a intamplat.
Pur si simplu mergi inainte. Asta, dupa ce depasesti mini-socul.
Am realizat ca nu merita sa te consumi foarte mult din cauza unor persoane care te lasa balta, te dezamagesc, te inseala, etc., pentru ca nu merita deloc.
Exista fel si fel de oameni, si din pacate sunt multi in care chiar nu mai poti avea incredere. A fost o experienta neplacuta, dar din care am invatat ca trebuie sa cunosti un om inainte sa poti avea incredere in el, dar intotdeauna poti avea surprize. Pentru ca majoritatea oamenilor cand sunt in societate poarta o masca si nu iti poti da seama de adevaratul lor caracter, pana e prea tarziu.
Trebuie sa inveti sa nu ai foarte mari asteptari de la lume. Trebuie sa te bazezi pe tine insuti.

O zi buna!

| persseuss a răspuns:

Mai tot timpul.pur si simplu ii elimini din viata ta.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Da, prietena mea cea mai buna incepuse sa ma ignore, sa ma trateze ca si cum nu as exista, cand ma duceam sa vorbesc cu ele faceau ca si cum nu as fi foat acolo. Intr-o zi nu am mai suportat si le-am spus in fata ce simt si ca daca continua asa sa ma lase in pace pentru totdeauna, iar ele au spus ca nu si-au dat seama de asta, iar acum ele vin la mine sa vorbim.
Chestia e ca nu trebuie sa te increzi in toata lumea, iar daca cumva ai facut-o si ai fost dezamagit, nu trebuie sa te consumi; sa plangi, pentru ca nu e capatul lumii daca o persoana nu mai vrea sa fiti prieteni, gandeste-te doar ca e pierderea ei.winking

| buburuza2007 a răspuns:

Da,mi se intamplat, e greu sa treci peste asa ceva, dar cu timpul realizezi ca nimeni nu-i perfect si ierti, treci cu vederea, pentru ca s-ar putea larandul tau sa dezamagesti si tu pe cineva

| olimpia69 a răspuns:

De aproape, aproape toate persoanele pe care le cunosc. Incepand cu parinti si terminand cu iubit! Cum treci peste? Ignori persoanele de care te poti lipsi, iar in legatura cu restul..nu te mai baza pe ei. Timpul le rezolva pe toate. Altfel nu ai cum sa treci peste decat cu trecerea timpului. happy Mult succes!