| BrunethaThaa a întrebat:

Ati iubit vreo datha cu adevarat incat ati simtit ca v-ati fi dat si viata pentru aceea persoana? big grin

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Sincer am mai iubit de doua ori pana acum iar acum e a treia oara si nu cred ca se poate explica in cuvinte cea ce simt pentru el.Mi'as da viata pentru el pentru ca stiu ca daca el ar muri oricat de puternica ma cred cei din jurul meu nu as putea sa traiesc fara el.As fi nefericita, fara viata si fara pic de zambet si cred ca as fi incapabila sa mai iubesc vreodata.Cum am zis cea ce simt pentru el e greu de explicat. FUNDA?

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Da am iubit enorm de mult pe cineva si sincer as fi facut orice pentru aceea persoana, ca sa ii fie bine dar din pacate aceea persoana nu a apreciat nimic din tot ceea ce am facut pentru ea.A ales mai degraba sa isi bata joc de sentimentele mele si sa ma faca sa sufar, iar acest lucru pur si simplu ma distrus...si sincer iti spun chiar daca numai sunt cu el, inca il iubesc mult de tot si as fi in stare sa fac orice pentru el desi nu ar merita pentru tot ce mi-a facuthappy

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,sincera sa fiu, nu am reusit sa fac cunostinta cu o astfel de iubire, care sa ma faca sa trec peste toate obstacolele si sa fiu dispusa sa imi dau si viata pentru cel de langa mine.Si sincer, nici nu stiu daca mi-as dori sa simt o astfel de iubire, nu in cazul in care cel de langa mine nu ar fi dispus sa faca acelasi lucru.Sunt de parere ca iubirea impune trup si suflet,dar sa fii dispusa sa iti dai viata pentru celalalt este un cuvant mare si dupa parerea mea,doar adultii cu capul pe umeri stiu ce inseamahappy.Noi deocamdata suntem adolescenti si trecem de la o relatie la alta,unii mai mult iar altii mai putin.Mi-as dori insa sa am o relatie stabila candva,care sa nu dureze cateva saptamani sau luni,iar apoi sa fiu nevoita sa spun"PA"! Dupa ce petreci o perioada indelungata alaturi de o persoana,iti dai seama cum este ea in realitate si totodata iti clarifici sentimentele si iti dai seama de ce ati fi dispusi sa faceti unul pentru celalalt. Daca tu simti acest lucru,ca ai fi dispusa sa iti dai viata pentru persoana iubita, nu este ceva iesit din comun, insa asigura-te ca si el ar fi dispus sa faca acelasi lucru pentru tine, si ca la baza relatiei voastre este iubirea, nu atractia fizicahappy.O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Este un sentiment foarte plăcut de siguranță și o stare în care ai face chiar orice pentru acea persoană. Este o stare în care uiți să exiști. Și pui acea persoană pe primul loc. Iubesc persoana din viața mea de acum și chiar aș face orice pentru ea. Pentru că a fost acolo când nimeni nu era, pentru că și el, la rândul lui ar face orice pentru mine. Pentru că eu sunt pe primul loc pentru el și el e pe primul loc pentru mine. E ceva minunat happy

| strengaritzza a răspuns:

Eu am iubit o singura data si cu tot sufletul. Si am avut marele noroc ca baiatul sa fie chiar din cartierul meu. Si in afara de asta ma iubea mult si inca ma mai iubeste si tine mult la mine. :X

| BadFire a răspuns:

Da,chiar acum trec prin asta