| KiSS_4146 a întrebat:

Ati prins vreodata ura pe un profesor thinking

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

Da.chiar pe diriginta mea.incerc sa nu simt asta dar parca nu o mai suport... e ciudata daca ai vedea-o la ora?! spune sa ne inchidem telefoanele ca se creeaza microfonie, e certata cu toti profesorii, niciunul nu vorbeste cu ea...

25 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, pentru ca unii mananca ****. Exact cum o profa imi preda, si citez: "Pe cablul de la telefonul fix nu exista curent...". Am innebunit cand am vazut ca nu o pot convinge ca de fapt exista. Altfel cum ar functiona? I-am spus... sa se duca acasa (dupa ce plateste factura la fix) si sa se ude pe incheietura si sa bage firul, sa vad, ce mai zice?

| daii a răspuns:

Da.Pe o profesoara.Toata lumea o ura, noroc ca am scapat de ea.Si pe fosta mea diriginta( era o femeie plina de ea...nimeni nu se putea compara cu ea.se lua de alti profesori si ne injura pe noi, elevii ei.Era nebuna! )

by daiiwinking

| daii a răspuns:

Stiu ca nu e bine sa urasti, dar la cate ne facea.nu cred ca ar fi cineva in stare sa o suporte!

by daiiwinking

kratos
| kratos a răspuns:

Ura nu am avut niciodata deorece profesorii aveau dreptate mereu! Poate nu-mi placeau de ei la momentul respectiv deoarece nu ma ajutau sa trec de acel moment. Sper ca tu nu ai asa ceva ca nu este bine.

| xibalba a răspuns:

Da. Am un prof in liceu care e tanar si mereu creeaza ierarhii intre el si noi, elevii. ne-a spus la un moment dat ca "Pentru voi mi-am tocit eu coatele in facultate!", ceea ce a sunat ca o amenintare gen " lasa ca vedeti voi". Nu`mi plac persoanele de genul acesta, cei laudarosi. Nu e singurul care a facut facultate in tara asta, iar daca a ales sa lucreze in invatamant trebuia sa stie ca trebuie sa se inarmeze cu rabdare. In plus, ne prelungea ora de curs a lui cu 10 minute(ne lua din pauza) si nu intelea ca pe noi (mate`info profilul) nu ne intereseaza istoria si scriam in caiet mai mult decat era scris in carte(exagerez putin). Cum sa nu il urasti?!

| Mwhahahaa a răspuns:

Aoleu, incepeam sa nu o mai suport pe unastraight face

Imi venea s-o injuuur angry
Imi facea mii de draci...
De ce? Facea diferenta intre elevi...
Era unu' care o mituia waiting
Da' am lasat de la sine, nu vroiam sa-l "xeroxez" facand si eu asa, adica luandu-i cadouri profei, sa-l pun pe tata s-o duca cu masina...nu stiu celaughing
Aiureli...
Chiar daca aveam posibilitate, sa-i cumpar nu stiu ce, nu am vrut...Am spus ca oricum se vede cine stie si cine nu, acum sunt in generala, dar la liceu, facultate... n-o sa mai fie asa.happy Cred eulaughing

In fine... oricum eu mereu m-am considerat cea mai priceputa la acea materie, chiar asa era(nu ma laud) rolling on the floor

Te puuupkiss

App, tu ai patit-o? smug

See you soon kisswave

| M4RK a răspuns:

Nu nu am avut ura pe nici un profesor happy

| Andraa a răspuns:

Da, adica nu chiar ura.imi era antipaticbig grin profu de istoriebig grin

| Orannginna a răspuns:

Eii... din fericire nu mi-am urat profesorii pana acum dar am avut momente si momente. Cateodata imi vine sa le scot ochii si acum ca o coincidenta cu rasp. lui @spycegirl si diriginta mea e groaznica. fantastic de aiurita si complet dezinteresata. Cred ca de fapt ea ne uraste pe noi laughing

| Betty18 a răspuns:

Pe dirigaangryare ea cv cu mine si nu stiu de ce.trebuia sa iau 10 la un test si mi-a pus 9. aveam la fel ca o colega care avea 10 si m-am dus si i-am zis.eu invatasem pentru acel test si mureamd e ciuda ca a zis ca eu nu stiud e 10 sid e asta nu imi pune, iar la o alta fata mai putin desteapta ca mine i-a zis,, bv X te-ai apucat sa inveti, bv"pai nu iti vine sa morid e ciuda cand la una ii zice asa si mie mi-a zis ca am copiat. mi-a pus 9 si apoi a vrut sa imi incheie media 8 dar eu aveam note de media 9, iar m-am certat cu ea ca la altii punea note ca s ale mareask media si mie sa mi-a scada...cum asa? k cica eu nu merit media 9.pana la urma i-am dovedit ca merit si mi-a pus media 9.
eu la inceput nu invatam la acel obiect si aveam 6 7 8. apoi mi-am datseama ca e un obiect important si m-am apucat sa invat si stiam... dar draq ea nu intelege
PS:Mi-ai trezit amintiri neplacutelaughing

succes

| Gabry a răspuns:

Da, pe profa de mate, dar are dreptatesad "Esti de 10 la oral si de 8 in teza" chatterboxasta e, nu ma pot concentra in lucrarebig grin

| Barajag a răspuns:

Da, mi s-a intamplat in clasa a-8-a, cand a vrut sa dea profu de mate in mine ca nu intelegeam o fractie, la sfarsitul orei mi-a dat un 8big grin...de atunci l-am urat foarte tare.

| urbanghost a răspuns:

Eu da, pe profesoara de matematica, ma lasa corijent in fiecare semestru... iar ca sa trec in semestrul II trebuia sa invat o gramada de formule ca sa ma treaca... nu pot sa zic ca am prins ura pe ea... dar oricum nu o agream ca pe ceilalti profesori.

| metonst54 a răspuns:

Da, chiar ganduri criminale

| Letytzy@ a răspuns:

Dap..am avut ura pe multi profesori...

| Teeki a răspuns:

Da:d.pe dirigintele meu deoarece el a inceput deodata sa sa ia de mine si mereu chiar daca nu faceam nimic eu eram de vina... odata s-a spart un tablou si eu eram singura care nu era in clasa si a spus ca eu l-am spart si m-a pus sa sterg tabla si sa duc gunoiu o saptamanastraight face

| KiSS_4146 explică:

@spyeygirl asa am si eu o diriginta laughing

| pepenerosu a răspuns:

Da..am ajuns sa o urasc acum intr-a 8-a pe diriginta de matematica, pentru ca ma enerva deoarece nu explica cum trebuie lectia si imi dadeam seama ca(,) colegii mei minunati nu intelegeau si ea se enerva si eu ma contraziceam cu ea la anumite probleme si eu stiam ca am dreptate, si faptul ca ma punea numai pe mine si pe alta colega tot buna la invatatura sa rezolvam mai toate problemele mi se parea ca nu e cinstit fata de ceilalti colegi pentru ca nu aveau aceeasi sansa de a invata acel ceva daca noi 2 rezolvam problema in 2 timpi si 3 miscari.big grin in rest, ar mai fi profesoara de istorie care nu explica cum trebuie niciodata, si nu intelegeam lectia, si ne intreba si in timp ce preda lectia chestii pe care urma ea sa le zica si se astepta sa le stim. Succes in noul an!

| marius_6525 a răspuns:

Pe o profa de franceza cam retardata

| danny105 a răspuns:

Baba mea de desen ma urmareste in toate cosmarurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, n-am urat pe nimeni niciodata

normal c-am avut si am profesori pe care nu-i simpatizez din diferite motive, dar nu suficient de puternice incat sa ajung la ura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar pe un student la educatie plastica laughing
Eu il cunosteam pe tip [am vb de multe ori pe mess] si el se credea mare geniu si imi dadea nu stiu cate sfaturi laughing.si zicea ca nu e bine ce fac, cum fac .cv de genu :" Nu asa .stai ca iti arat eu "."Mai bine amesteci cu asta "
Si emo kid'ele din clasa il placeau rolling eyes mie imi venea sa ii dau doua peste ceafawinking
xoxo
by Dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa pe ex mea dirigalaughing este o femeie de milioane dar sincer in ultimul an de scoala m'a disperat la culmeat wits' end in primul semestru cand am dat teza la romana profa a venit la jumatatea orei, cica uitase ca avea teza dar totusi, tot o dam si pe mine si cativa baieti care munceau ne-au mai lasat sa scriem, si in pauza si ea a plecat binisor in cancelarie si sa ii ducem tezele la clasa la care are urmatoarea ora... bun si facut ...afara restul care iesisera ca nu stiau sa faca mare lucru la teza, mureau de ciuda ca de ce pe noi ne-a favorizat in halul asta si pe ei nu...la care "fetitele" ca altfel nu ii pot numi si iti zic ca am fost clasa a 13 laughing s-au plans ca niste plozi de aia mititei la diriga...La care dupa cateva zile dupa ce am dat teza ma intalnesc cu diriga mea si e ea imi zice" Da e frumos ce faci tu? La care eu "Poftim? Ce-am mai facut de data asta? La care ea: Ce e cu favoritismul asta intre tine si profesorii...am ramas masca...nu stiam la ce refera... dupa mi-a zis ca e frumos ce-am facut la teza la romana...bla bla.ca numai de interesul meu imi vad si pe alti nu ii ajut si bla bla...la care eu i-am intors-o "Dar pe alti ii intereseaza de mine?" si a continuat o cearta lungaa cu ea la care bineinteles "fetitele" ei care se credeau desteptii clasei nu au luat premiul si eu am luat premiul 1, numai spun ca la festivitatea de premiera mi-a dat diploma aia cu greatalaughing) Si am ajuns si la bac si tot la fel "fetitele" ei au picat la romana laughing si la specialitate la care erau olimpici ( bineinteles lucrarile erau corectate de ea la olimpiadalaughing)...si sunt multe de povestit dar deviez de la subiectlaughing important e ca am scapat de ea si de scoala ...cred daca mai eram si anul asta la scoala si imi era dirigalaughing cred ca ma mutam mai mult ca sigurlaughing...

P. s. Sper ca nu te-am plictisit cu povestioara mea... dar sincer pe mine din cauza unor mici " inteligenti" am ajuns intr-o depresie din aia foarte urata si scazusem si la invatatura foarte mult... dar in ziua de azi imp e sa tratezi totul cu fundul si sa numai pui nimic la sufletwinking la concluzia asta am ajunswinking si crede-ma ca asa vei trai mult si bine fara probleme de inimawinking Te pup Bye bye si somnik pufos:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar profesorul a prins ura pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pe cel de info, am avut un referat si la mine la pc nu mergea mouse-u ( era capatu distrus, numai intra de loc deoarece niste animale au avut grija sa-l faca praf) si m`am gandit sa imprumut mouse-u colegului ca tot nu era la ora si cand m`a vazut domnu a fost ceva de genu : " CE FACI!?!?! AI DISTRUS MOUSE-U, IESI AFARA DIN CLASA" asta pentru un rahat de mouse p care nici macar nu l`am stricat eu"SA VINA PARINTII LA SCOALA, SA ADUCI ALT MOUSE"...si nu a mai vrut sa imi verifice referatu si cat m`am muncit la el numai eu stiu.