| IamGIPSY a întrebat:

Atunci cand scriu destinatarul si expeditorul,adresa, oras etc. pe un plic, trebuie cu litere de tipar sau pot fi si de mana?

Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pot fi scrise si de mana dar recomandat este sa fie scrise cu litere de tipar

| darrio2007 a răspuns:

Pot fi si de mana.Dar scrise citet.Sa pot fi intelese de catre cei de la posta.

| AgathaRo a răspuns:

Pai scrie de mana ca nu are nimic, se refera sa fie intelegebil

| BlackEyedGirl a răspuns:

E de preferat sa le scrii de tipar ca sa fie intelese...

| BarOsanu99 a răspuns:

E mai bine sa scrii cu litere de tipar, findca se inteleg mai bine.

| roxanikabubulik a răspuns:

Poti sa le scrii si de mana dar ar fi mai bine dace le-ai scrie de tipar sa se inteleaga mai bine