| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu destinatarul si expeditorul pe plicuri? Trebuie sa trimit un plic in strainatate (Statele Unite) si nu stiu cum ar trebui sa scriu pe plic. E ok daca scriu exp. si dest? Sau cuvantul destinatar trebuie sa fie in engleza? La ei destinatarul se incepe cu prenumele sau numele de familie? Si inca o intrebare, ca sa fiu sigura, ambele adrese se scriu pe fata plicului, nu-i asa? Multumesc mult mult! happy

2 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Daca vei trimite "prioritara", atunci iti vor da un formular de la posta, il vei completa cu adresa ta, si adresa destinaturului. Si atunci nu mai ai nicio problema.

| karinak00 a răspuns:

Scrii destinatarul si expeditorul in engleza.Pe fata plicului scrii destinatarul si pe spatele plicului expeditoru