| mezeicristina33 a întrebat:

Auziti? eu sunt fotbalista la acs venus maramures dar vreau sa joc pe arena sau undeva calu mea nu in curtea liceului sau intr o sala sunt fff buna si ca portar si ca altceva nu vreau neaparat pentru bani vr sa fie apreciata munca mea mai ales ca sunt fata si vreau doar laude si merite, echipament cu numele meul stiti voi de aste ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa te inscrii la un club sportiv care are si fotbal pentru fete, ca ei sa te testeze si sa vada cat esti de buna si de acolo, te vor acepta la club sau nu.
Dupa ani de munca intr-un asemena club (daca ajungi acolo) vei avea ocazia sa joci in echipe mari, unde ai sanse sa porti si numele tau pe tricou.
Pana atunci, batutul mingii la scoala sau pe maidan, langa casa, nu se pune, indiferent cat te consideri tu de buna, pana nu te testeaza un expert, esti nimeni.

| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa te promovoze vreun scouter la o echipa mai mare, unde au conditii si te pot intretine,, dar cum este Romania... sunt slabe sanse. Faci fotbal de mica, esti talentata? In Romania nu prea se promoveaza fotbalul feminin, cu toate mie unul mi-ar face placere sa-l privesc.

| mezeicristina33 explică (pentru Drimmero):

Da joc foarte bine si nu vreau tot la sala sau in curtea scoli intelegi ce zic>>? ca si cum ai manca aceeasi mancare zile-n sir dar te mai saturi si vrei altceva.

| DanFunie a răspuns:

Tu continua sa joci, banuiesc ca la scoala la voi sunt competitii intre scoli, sau chiar intre clase. Participa la ele! Vorbeste cu profesorul de sport, te poate ajuta. Iar daca joci bine cum zici tu te poate vedea cineva. Iar daca nu ai rabdare pana te vede cineva cauta pe google ''Cluburi de Fotbal Feminin Pitesti'' (sau din ce oras esti tu. eu am pus ca exemplu ''Pitesti''. Te duci acolo pe un link, si or' sa-ti apara echipele de fotbal din respectivul oras, dai pe un club si acolo iti specifica toate detaliile acelui club, inclusiv numerele de telefon ale presedintilor de acolo. Multa bafta!

| mezeicristina33 explică (pentru DanFunie):

Sper sa reusesc va dati seama ce frumos ar fi sa am meciurile in direct sa am fani wow