| JahBless a întrebat:

Avand in vedere "timpurile" in care traim, sa gandim putin logic intrebarea urmatoare:Credeti ca ar merita sa fie legalizata Marijuana in Romania? Din punct de vedere economic si medicinal.

(Rog argumentati raspunsul vostru!)

2 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Cred că nu!
De ce? Deoarece, chiar dacă pe moment ne-ar putea ajuta să fim mai „fericţi", mai târziu am regreta. Pe scurt: ne-ar distruge şi mai tare viaţa.
Părerea mea.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*

Da,eu sunt de accord cu legalizarea ei.Si nu pentru ca as fi vreo consumatoare ci pentru ca spre deosebire de tigari si alcool marijuana nu creeaza dependenta.Alcoolúl si tigarile sunt mult mai periculoase iar nicotina este mult mai periculoasa decat marijuana.
Drogurile şi toate cele ar trebui să se vândă chiar şi în farmacii.E treaba ta, ce faci cu viaţa. Dacă vrei să-ţi cumperi şi să suferi după nimeni nu te opreşte.
Părerea mea.Si oricum legalizata sau nu se gaseste peste tot.

:*