| Alex a întrebat:

Din punct de vedere al vostru, ce se va intampla dupa moarte? Ce credeti ca va intampla dupa moarte? Argumentati, va rog.

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Putem banui, dar nu vom sti pana ce nu ajungem acolo, probabil ca vom trece printr o judecata si apoi vom lua drumul catre rai s au iad

| ATHOS a răspuns:

Alex draga oamenii buni ca tine si ca altii ajung in rai!

| BlueBolty10 a răspuns:

Poate vom avea o alta viata sau vom ajunge in rai, nu-mi place sa ma gandesc la cuvantul cu i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va avea loc o prima judecata a persoanei respective in urma careia sufletul acesteia va ajunge fie in Rai, fie in iad, unde va ramane pana la Judecata de apoi.Hotararea luata in Judecata de apoi(care poate fi diferita de cea luata in prima judecata, in unele cazuri)e finala.