| ionutz_7222 a întrebat:

Aveam windows xp si la mi Computer aveam C unde e windosu aveam local disc D si local disc E si acum am reinstalat windosu tot xp sp2 si am dat la mi computer si am doar local disc C aici e windosu si local disc D memoria din local disc E e an D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai facut partitia corect.Memoria de pe partitia E ai cuprins-o in partitia D, deci nu ai mai impartit-o si ai format doar o partitie din cele doua.
Ca sa il refaci cum a fost, instaleaza windows-ul din nou si de data asta fii atent cand creezi partitiile. O partitie o faci de cata memorie vrei tu.
De ex daca ai 100 GB, poti face o partitie de 50 si alta de 50GB.

1 răspuns:
| andrei_1218 a răspuns:

Pai cine ti-a instalat windowsu` ti a facut doar doua partitii... daca vrei sa iti recreezi partitia E foloseste programul partition magic(sau ceva de genu`)