| anonim_4396 a întrebat:

Dacă formatez Local Disc C: trebuie reinstalat apoi windows-ul?

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Evident, din moment ce acolo este instalat si prin formatare stergi tot.

| alyx a răspuns:

Normal

| Fallen1Angel a răspuns:

Nu poti sa formatezi asa aiurea local disc c, daca acolo ai instalat windows-ul.
Se formateaza atunci cand introduci cd-ul cu windows si dai boot, si binenteles ca trebuie sa instalezi windows-ul, altfel n-ai cum sa folosesti calculatorul, fara sistem de operare.

| Duma_Luigi_Rafael_2001 a răspuns:

Daca windows-ul nu este in disc C poti formata.Dar daca este in C nu te va lasa sa formatezi (o poti face cu un cd cu windows, linux... dar o sa fi nevoit sa instalezi sistemul).

| raul_8992 a răspuns:

Pai reinstalezi windowsu si at stergi Local Disc C si ii creezi din nou,big grin