| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Avem persoane schizofrenice pe TPU? Lasand la o parte glumele despre religie pe care unii ar putea sa le faca,sunt foarte curios cum se simte schizofrenia, cum sunt acele halucinatii auditive si vizuale.Le poti distinge oarecum de realitate sau sunt atat de puternice incat nu mai faci diferenta? Daca imi puteti lasa un link pentru un clip care explica asta cat mai realist ar fi misto.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

În România creștină plina de creștini a recunoaște de ceea ce suferi este o rușine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un mod de a fi. Voci, halucinații poate oricine. Ești în altă lume, o realitate doar a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha, daca exista persoane de genul, nimeni nu o sa fie tont ca sa recunoasca. Dovada sta lipsa de raspunsuri la intrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curios sa vezi cum e sa ai ochii scosi si mainile taiate nu esti?

| Amidamaru98 a răspuns:

Nu poti sa faci diferenta, totul este in capul tau. esti rupt de realitate. vezi semnificatii peste tot. te duci la biserica. auzi voci de la oameni de pe strada ei nespunand nimic, delirezi. neglijarea igenei, a hanielor si izolare sociala.