| WinnieOnSteroids a întrebat:

Aveti idee ce inseamna teologia experimentala?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar numele spune totul: "teologia experimentala", si face referire, daca nu ai inteles, la genul de tehnologii care inainte sa fie date spre exploatare, sunt testate.

Exemplu: s-a realizat o tehnologie electronica si care montata pe autovehicul, are ca si caracteristica, autofranarea, daca masina din fata se opreste brusc.

| WinnieOnSteroids explică (pentru anonim_4396):

Probabil ai inteles gresit. Eu nu am zis "tehnologie", am zis "teologie". Ceea ce inseamna cu totul altceva. Din cate stiu TEOLOGIA are legatura cu studiul lui Dumnezeu si a bibliei, implicit exista si facultate de teologie, care dupa
absolvire devii preot. happy