| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee ce inseamna daca visez ca mi-am cumparat niste pantofi?thinking
pup, funda

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Pantofi:
-Semnificatie psihologica: Tipul pantofului este cheia semnificatie visului tau. Mergi prin noroi cu pantofi eleganti? Esti pe cale se iei o decizie care iti va aduce probleme. Pantofii nu sunt buni de tine sau ti-ai pierdut unul? Nu ai incredere in tine si in drumul tau. Pantofii iti fac bataturi - te simti lipsita de energie. Pantofii sunt vechi, demodati? Ideile tale te impiedica sa evoluezi. O scuza suficient de buna pentru a-ti lua o noua pereche de pantofi, nu?
-Semnificatie mistica: Pantofii de dama sunt semnde dragoste, iar cei barbatesti anunta castiguri, succes. Iti cumperi pantofi - ai ceva de rezolvat cu autoritatile. Cineva iti cumpara pantofi - vei afla despre o casatorie sau logodna. Cumperi pantofi pentru cineva - relatie intima. Porti pantofi vechi - vei suferi pierderi. Pantofi incomozi - dificultati la serviciu. Pierzi un pantof - boala, paguba. Iti pierzi ambii pantofi - divort.

Asta e ce am scris dintr-o carte de`a mea despre semnificatia viselor.

Uite ce poti gasi pe net:

http://www.semnificatia-viselor.ro/interpretare/pantofi

http://www.visele.ro/cauta.php?vis=pantof

http://www.dictionarviseonline.ro/interpretarea_viselor_litera_p1.htm

http://acvaria.com/vise-cu-litera-p.php?p=dictionar

http://www.util21.ro/......tera-p.htm

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi dicționarul explicativ de vise, www.elystar.ro
Pa, pa.

| Infernia a răspuns:

Nu inseamna nimic. Ceea ce ai visat tu este o dorinta de a ta sau este ceva la ce te-ai gandit foarte mult timp.

| adryyy a răspuns:

Nu inseamna nimic. nu toate visele au un simbol aparte. sorry. Funda?

| byaaaa a răspuns:

Explicatii pentru visul: pantofi
1. Pantofi
drum nou, depasirea limitelor proprii
- desperecheat- cautarea unui partener, singuratate, lipsa sentimentului de iubire, dorinta de a gasi parteneru potrivit fie intr-o relatie de afaceri fie intr-una de iubire
- vechi - lancezeala, lipsa de curaj si de initiative.
2. Pantofi
Daca visezi ca porti pantofi noi inseamna ca vei face o calatorie.Daca visezi pantofi vechi inseamna ca vei avea o viata de familie fericita si relatii bune cu prietenii. Daca visezi ca arunci pantofi vechi dupa un cuplu de tineri casatoriti sau daca pierzi un pantof inseamna ca vei avea griji minore. Daca visezi ca iti toc, un calcai, vei avea divergente cu prietenii.
3. Pantofi
o femeie de va visa pantofi, va avea un barbat bun
- un singur pantof de vei visa, cineva te doreste
- de te vei visa purtand pantofi rupti, rusine si dezonoare inseamna.
1. Pantofi
drum nou, depasirea limitelor proprii
- desperecheat- cautarea unui partener, singuratate, lipsa sentimentului de iubire, dorinta de a gasi parteneru potrivit fie intr-o relatie de afaceri fie intr-una de iubire
- vechi - lancezeala, lipsa de curaj si de initiative.
2. Pantofi
Daca visezi ca porti pantofi noi inseamna ca vei face o calatorie.Daca visezi pantofi vechi inseamna ca vei avea o viata de familie fericita si relatii bune cu prietenii. Daca visezi ca arunci pantofi vechi dupa un cuplu de tineri casatoriti sau daca pierzi un pantof inseamna ca vei avea griji minore. Daca visezi ca iti toc, un calcai, vei avea divergente cu prietenii.
3. Pantofi
o femeie de va visa pantofi, va avea un barbat bun
- un singur pantof de vei visa, cineva te doreste
- de te vei visa purtand pantofi rupti, rusine si dezonoare inseamna.

| intime a răspuns:

Pantofi
– semn ca dorintele ti se vor implini
iar pantofi albi a cumpara=veste buna
a cumpara pantofi=bogatie, prosperitate in afaceri

| DeddeXD a răspuns:

Nu are nici o semnificatie thinking :*