| AnnaAstery a întrebat:

Aveti idee de vreun site sau video-uri cu chestii gen cum sa te imbraci sau ceva."moda pentur tineri".sau ceva asemanator. Mama mea ma tot inebuneste cu chestii gen : "nu stii sa te imbraci" si as vrea sa vad si eu niste emisiuni, ceva sfaturi pentru tineri (nu prezentari de moda). FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de ce vrei tu. Vrei un site care sa iti explice cum sa te imbraci in functie de forma corpului pe care o ai sau un site cu ce se poarta acum. Cred ca astfel de indicatii poti sa le cauti pe google, pur si simplu "tendintele din vara asta" si vezi ce articole sunt postate din vara asta. Un exemplu de site ar fi www.divahair.ro, insa mai este un site cu jocuri cu papusi pe care le imbraci tu, din cate stiu papusile de acolo cam au haine din "ultimele tendinte", te-ai putea inspira si de acolo www.roiworld.com. Insa te mai poti duce si prin magazine sa vezi ce se poarta, de exemplu zara, bershka, stradivarius etc. Nu trebuie sa cumperi, insa te pui la curent cu ce se poarta.Pentru a afla ce fel de haine te avantajeaza poti gasi diverse carti pe tema asta care te invata ce fel de silueta ai si ce haine si culori te avantajeaza. Cred ca poti gasi si pe site-uri, insa cartile sunt mai detaliate. Acum insa trebuie sa fii si pasionata de asta, pentru ca daca faci doar de gura mamei tale, tu nu te vei simti ok.Iar cel mai bine este sa te simti tu bine, in pielea ta, pentru ca asta se observa foarte bine. Bafta! Daca ai vreo alta intrebare poti sa imi spui, nu ma deranjeaza,.

| AnnaAstery explică (pentru OoBunnyoO):

Nu ma refeream la moda ca si "ultimile tendinte". Ci pur si simplu cum s ate imbraci as ala general. Adica ce sa imbraci la un anumit tip de pantalon de oa numita culoare, ce incartaminte sa porti la anumite tinute si etc etc. nu la moda in sinte ci cea de toate zilele. Dar oricum multumesc de raspuns :*

2 răspunsuri:
| SaraSofiaa4 a răspuns:

Eu iti zic parerea mea. Eu nu prea ma imbrac cu haine "la moda" sau cu haine pe care le are tot orasul. Imi iau ce imi place, ce imi vine bine si ce ma reprezinta. Fa si tu asa. Nu coipia pe nimeni. Fii originala happy.

Dar daca tot vrei sa te inspiri de undeva, revista Cool Girl iti spune ce mai e in trend.
Pupici.