| d3javw a întrebat:

Aveti intamplarii care v-au marcat viata? si cum v-au marcato?

1 răspuns:
| Denis777 a răspuns:

Pai am 14 ani, foarte tare, am trecut prin multe acum 4 ani parintii mei s-au despartit,am consumat alcool, droguri, tigari, betii, am avut prieteni" care m-au lasat la greu si cand nu mai aveau cu ce profita de mine, am avut perioade in care treceam de la o stare normala la tristete fara motive, deprimare, regrete, incet incet am vazut cum se darama tot in jurul meu nu ma mai intelegeam cu majoritatea persoanelor, prieteni care ii stiam de o viata nu mai dadeau semne si cei care ii cunosc de curand sau dovedit a fi mai buni ca ei, momentan am 3 prieteni in care imi pun baza decat unul fiind de varsta mea ceilalti fiind plecati in alte tari la munca.Am inceput sa ascult hip-hop romanesc:parazitii, rappa, mafia, nane, raku, bitza si mentalitatea mea s-a schimbat total, primadata vad partea negativa probabil tarziu pe cea pozitiva, nu mai am incredere in oameni fara sa imi dau seama ca am inceput sa rup cam toate relatiile, prietenul meu a vrut sa se sinucida si alte persoane la care tin, astfel am ajuns sa ma gandesc deseori si eu, si ca orice adolescent a inceput sa imi placa de o fata (imi place de ea de 8 ani (ea are 14 ani sa nu se faca confuzia)si nici acum nu am curaj sa o intreb daca vrea sa fie iubita mea)apoi am aflat ca e o fata normala(pitipoanca)nasol e ca ea umbla cu din astea de 20 de ani si-a schimbat mentalitatea si nu mai incerc sa merg cu capul inainte, iar ma gandesc la droguri sa ma apuc ca un idiot, parintii cand au aflat a iesit nasol ce sa mai zic daca mai ma prind din nou nu stiu ce va iesii, cand ma gandesc cum zicea un prieten ca el cand era de varsta mea se gandea numai la scoala si eu ma gandesc la un loc de munca nu stiu ce sa mai zic.Nu mai vad viata in verde, si nici nu stiu cum va arata viitorul meu.Acum ma combinasem cu o fata si incepusem sa tin la ea mult, aveam un trecut asemanator mentalitati aproape identice si apoi am auzit ca ea statea cu mine si cu inca unul si a ales sa ramana cu el.Caut persoane care sa gandeasca asemanator cu mine.