| Joyo a întrebat:

Ce importanta are Dumnezeu si religi in viata voastra? Credeti ca aveti intr-adevar nevoie de El? Credeti ca nimic din ceea ce se intampla nu e la voia intamplarii?

Răspuns Câştigător
| St!L a răspuns:

Inca din cele mai vechi timpuri a existat religia. Oamenii au nevoie sa creada in ceva, o fiinta suprema, o divinitate, cinava care sa fie mai presus de toti.Indiferent de nume Dumnezeu, Allah el este unic.Nimic nu e la voia intamplarii in Univers asta fiiind demostrata si de marii savanti care cred ca legile pamantului sunt intr-o stransa legatura si foarte bine determinate.
Desi nimeni nu l-a vazut vreodata el exista in fiecare din noi!

4 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Are o importanta. Dumnezeu iti da, nu-ti baga si-n traista!
De ex : doresti cu disperare o ciocolata, ce faci, astepti sa-ti pice? Nu, Dumnezeu nu le da oamenilor lenesi.
Cand mergi la Biserica, nu simti o liniste sufleteasca, o caldura interioara?

| Joyo explică:

Multumesc pentru raspunsuri... Ideea e ca eu cred in Dumnezeu, stiu ca ma iubeste foarte mult, in mod individual, cum ne iubeste pe fiecare dintre noi. El ma stie pe nume si stie orice problema a mea, de-asta sunt linistit atunci cand am o astfel de problema, pentru ca stiu ca El este Prietenul meu, un Prieten Atotputernic si ma bazez foarte mult pe ajutorul sau. Am vrut sa vad ce pareri aveti si voi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred, sunt atee, lucrurile se intampla asa cu vor oamenii, ca constientizeaza sau nu, lucruri care se intampla si nu le vor oamenii sunt determinate tot de oameni prin conjuncturi.

| lolo. a răspuns:

Paii fara Dumnezeu nu ai mai exista tu si nici eu. Dumnezeu face parte din noi el ne vrea pentru El.Si El lucreaza prin oameni.