| cristiannvalentin a întrebat:

Aveti mult de citit.laughing
Deci, totul a inceput asta vara, cand eu si prietenii mei am ajuns din intamplare sa stam cu un grup nou de persoane ( 2 din prietenii mei au fost in generala cu inca 2 de acolo si asa ne-am imprietenit ). La inceput nu ne simteam prea bine, stateam ca erau multe fete calumea, din prima zi in care am stat acolo pentru putin m-am uitat la una si am cautat-o la prieteni pe Facebook, Andreea o cheama, si pur si simplu din prima secunda in care am vazut-o m-am simtit atasat de ea. Am inceput sa stam calumea cu ei, sa ne cunoastem, si prima oara unui prieten i-a placut de ea, eu bineinteles, cred ca ati patit si voi, am fost extrem de gelos, da norocul meu ca ei nu-i placea deloc de el ( am dat impresia atunci ca n-o plac ) apoi a mai trecut ceva timp, eu si fata aia ne-am apropiat super mult, eram intr-un fel impreuna, faceam toate gesturile si rahaturile ca si cum am fi un cuplu, dar niciodata n-am fost, mie-mi placea mult de ea, dar nici acum nu stiu daca ea m-a placut sau prostii de genul, uneori mai intram si suparat seara-n casa din cauza ei, gelozii rahaturi etc. A fost sincer cea mai frumoasa vara din viata mea, si a continuat cel mult pana in octombrie, din noiembrie eu si fata aia am inceput sa ne certam asa un pic si ne-am distantat mult.Si a urmat sa nu mai vorbim si sincer pana acum o luna n-am mai suportat-o deloc, desi sincer mereu cand imi amintesc de ea, mi s-a mai intamplat sa ma gandesc la ea asa si o mai vad autobuz si rahaturi, dar nu vorbim, culmea a venit la aceeasi sala unde merg si eu si rahaturi, acum 2 saptamani l-a sunat pe un prieten care venea si el vara si l-a chemat afara, el s-a dus si din primul minut l-a intrebat daca am ceva cu ea si i-a mai zis lu asta cateva lucruri rele asa de mine ( nu exagerat de rele ), m-am enervat si am zis ca din momentul ala n-o s-o mai suport toata viata mea, ala a mai continuat sa se duca si acum 2 seri m-a sunat si pe mine, sa ies afara, ei bine eu am iesit si am stat, bineinteles, s-a asezat langa mine si am mai vorbit de ce am facut si rahaturi.Si ma jur ca in momentul ala am simtit asa, ca trebuie s-o iau in brate sau ceva, dar n-am putut, si a doua zi am patit la fel, chiar mai rau, simteam ca explodez daca nu fac ceva, dar tot n-am facut si am inceput iar sa ma simt super atasat de ea
tin sa mentionez faptul ca niciodata n-am stiut daca ea ma place sau nu, chiar nu stiu.
Multumesc celor care au citit pana aici laughing)) p.s : nu sunt in depresie sau ceva, doar am inceput sa ma gandesc iar la ea si nu vreau, desi mi-a facut viata mai faina, sfaturi?

1 răspuns:
| Isabell27 a răspuns:

Eu zic sa fi cu ea si sa petreceti mult timp daca va potriviti.
Cand sunteti intr-un Moment mai sensibil si romantic singurei o iei in brate si ii spui incet sa nu mai plece etc, fa o sa de simta speciala si poate se va indragoatii de tine