| juno a întrebat:

Aveti vreo idee de cadou pentru majorat? Precizez ca e fata. Va rog sa veniti cu multe idei, sa am din ce alege.:-s

14 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Depinde cat de glumeata e, cat de buna prietena si cat de apropiata esti de ea. Iata sugestiile mele:

-o carte buna, daca stii ca citeste. Sau ii poti lua o carte tehnica. De exemplu, daca e pasionata de fotografie, ii poti lua o carte care sa o ajute sa afle mai multe lucruri despre ce o intereseaza.
-un album si poti developa poze cu voi daca sunteti prietene bune.
-o bluza draguta.
-un parfum (doar daca ii stii gusturile).
-un portret in creion.

| JeSa a răspuns:

Asa este ai "nimerit-o"!, tinand cont ca nu prea te ai cu ea la vorbe...si pe langa ce i-ai luat tu, i-as fi luat si eu un bibelou frumos, ce reprezinta pe "buddha"happy...
Distractie placuta!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Potii sa ii iei un ceas frumos.
Sau un parfum de la avon sau oriflame.
Sau un set de argint care sa contina mai tot:cercei, lantisor, inel, bratara.

| spyceygirl a răspuns:

Hey dar de ce nu puneti mai multi baieti(colegi, fete) la un loc o suma de bai, care s0ar inmulti fiind dince in ce mai multi si ii puteti un lucru frumos, la un pret mai maremceva care sa tina.

| oanamaria a răspuns:

O bijuterie
flori
o carte buna
sal sau fular, esarfa
album de poze
rama de argint-prinde bine la fete
un parfum
o trusa de machiaj buna
cd+ dvd. poate stii gusturile ei
cani traznite, ori tricou cu imprimeu
un colaj de fotografii cu ea
poti sa ii iei un animal
mp3, mp4 etc...
cateva idei...

| georgiana37 a răspuns:

Ar fi super un maimutoi de plus de ex eu i'am dat unei prietene tot pentru la maj. o maimutica care canta si un parfum e de ajuns.

| hiphopbeatz a răspuns:

Ia un urs.mai mare si pune pe el bijuteriile ceva la modul:pe o mana ii pui bratara, pe o alta ii pui cumva inelul iar la gat lantul=)

te scoti destul de ieftin si pe de o parte e si amuzant=)

peacepeace sign

| juno explică:

Ms de idei. Nu sunt foarte buna prietena cu ea...deci i-am luat o matriosca si in ultima papusa am pus o bijuterie, o lumanare mare cu un dragon si semne chinezesti (iubeste cultura japoneza, chineza, tot ce tine de ei) si un buchet de flori. Sper c-am nimerit-o.

| retouchan a răspuns:

Pai! Ai putea sa ii ei un buchet mare de flori(trandafiri)
Un ursulet mare si pufos:X
Si i cutie de ciocolatabig grin
Cred ca ar fi un cadou destul de bun:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa spun cred ca cel mai frumos cadou ar fi poza voastra intr-o rama da argint cu scipici. dar conteaza sa ai o poza numai cu tine si cu ea. eu zic ca ar fi cel mai frumos cadou, dar nu stiu acum depinde si de tine daca vrei daca nu poti sai faci cadou un parfum sau un telefon pe care si lar fi dorit cel mai mult sau un set de bijuterii dar cred ca primul cadou r fii frumos pentru ea. zic sa te gandesti poate ea va pleca si cred c o poza ii va aminti de tine.si poti sai mai srii si o felicitare in afar de poza unde srii u ce vrei.cred ca o sa i de ales

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

17 trandafiri rosii si unul alb sau galben, dar poti sa o faci si invers

| Alint a răspuns (pentru anonim_4396):

In loc sa ii iei un obiect poti sa creezi o amintire dandu-i cadou o activitate (Zbor de placere, cu avionul, cu balonul sau elicopterul, lectie de scuba diving, lectie de navigare cu iahtul etc); sunt firme specializate care vand astfel de asanumite activitati cadou- de exemplu Activitati Cadou Supermarket (www.activitati-cadou.ro) sau specializate in cadouri de zbor Rent Helicopters (http://www.rent-helicopters.com/voucher.html).

| Alint a răspuns:

Poti sa faci cadou o activitate de Zbor de placere cu avionul sau un zbor de sampanie cu elicopterul o lectie de scuba diving sau Krav Maga, un voucher cadou de cina la Palat; sunt firme specializate pe vanzarea de vouchere ce dau dreptul celui caruia ii faci cadou sa desfaseoare o activitate anume; un exemplu e Activitati Cadou Supermarket http://www.activitati-cadou.ro/, sau specilizate in cadou de zbor Rent Helicopters http://www.inchiriere-elicoptere.ro/voucher.html

| AndreeaFlorina a răspuns:

Multumesc user Alint pentru propunerea ta de cadou. Am sunat la Activitati Cadou Supermarket si m-au ajutat sa aleg o activitate cadou ideala pentru fratele meu cu ocazia majoratului.Iti ofera o multitudine de variante in functie de bugetul pe care il detii.Eu am avut un buget de 500 ron si am achizitionat un Survol cu un avion ultrausor in Cluj.A fost cel mai frumos cadou pe care puteam sa il ofer. Good job!